Чехия се класира за четвъртфиналите на Евро 2012, след като в мач от Група “А” се наложи над домакина Полша с 1:0. Тимът на Михал Билек започна участието си на първенството с ролята на “умряла лисица”, след като допусна тежка загуба с 1:4 от Русия. След това дойде трудна победа над Гърция, но чехите нанесоха своя удар 20 минути преди края на двубоя с поляците.

В герой за Чехия се превърна Петър Ирачек, който вкара победния гол в 72-ата минута. Това е третият гол на халфа на европейското първенство. Ирачек завърши контраатака на тима си, която започна след грешка на Муравски в централната зона, премина през Хюбшман и Барош, за да завърши гол във вратата на Титон.

Поляците можеха да открият резултата в 10-ата минута, когато Левандовски се оказа на стрелкова позиция в наказателното поле, но ударът му мина встрани от вратата. Петър Чех на два пъти спаси отбора си, като при по-опасната ситуация изби в корнер силен далечен удар на Себастиан Бьониш. Чехия започна мача с Полша в по-неизгодно положение заради отсъствието на Томаш Росицки, който получи контузия при успеха над Гърция с 2:1. Въпреки това тимът на Михал Билек успя да се класира на четвъртфиналите като лидер в класирането на Група “А”.

Най-интересното от мача по минути – тук
Крайно класиране и програма на Група “А” - тук

1:0 Петър Ирачек (72)

Чехия: 1.Петър Чех, 2.Теодор Гебре Селасие, 3.Михал Кадлец, 6.Томаш Сивок, 8.Давид Лимберски, 19.Петър Ирачек (83-12.Франтишек Райторал), 17.Томас Хюбшман, 13.Ярослав Плашил, 14.Вацлав Пиларж (88-9.Ян Резек), 18.Даниел Коларж, 15.Милан Барош (90-20.Томаш Пекхарт)

Полша: 22.Пжемислав Титон, 20.Лукаш Пишчек, 13.Марчин Василевски, 15.Дамиан Перкюи, 2.Себастиан Бьониш, 16.Якуб Блашчиковски, 5.Дариуш Дудка, 7.Ойген Полански (56-21.Камил Гросицки), 10.Людовик Обраниак (73-23.Павел Брожек), 11.Рафал Муравски (73-18.Адриан Миежиевски), 9.Роберт Левандовски