Опитай късмета си с БЛИЦ ГЕЙМ!

Гърция загуби от Чехия с 1:2 във втората си среща от Група „А” на Евро 2012. Играчите на Михал Билек си решиха мача още в самото начало с попадения на Петер Ирачек (3) и Вацлав Пиларж (6), а малко след почивката „елините” върнаха един гол чрез резервата Теофанис Гекас (53).

Чехите стартираха вихрено на „Градския стадион” във Вроцлав и още в 3-ата минута поведоха в резултата, след като гръцката защита се разцепи в центъра и Петер Ирачек преодоля Костас Халкиас технично за 0:1.

„Елините” изпаднаха в шок и три минути по-късно вече изоставаха с два гола, след като Теодор Гебре Селасие направи страхотен пробив отдясно и центрира, а Вацлав Пиларж с коляно отблизо прати топката в мрежата за 0:2.

Тези попадения успокоиха играчите на Михал Билек и постепенно темпото на игра спадна, а играта се водеше в центъра на терена. Гърците пък не успяха да намерят отговор и до края на полувремето резултатът се запази. В 41-ата минута Фотакис вкара с глава, но попадението му бе отменено заради засада.

След почивката „елините” тръгнаха смело в атака и усилията им бяха възнаградени. В 53-ата минута Петер Чех направи уникална грешка, като изпусна топката при безобидно центриране на Самарас и я подари на резервата Теофанис Гекас, който на празна врата намали на 1:2.

До края на мача възпитаниците на Михал Билек се дръпнаха в отбрана да бранят крехкия си аванс, докато гърците се опитваха да стигнат до нов гол с безброй центрирания, които обаче бяха напълно безобидни.

В крайна сметка чехите спечелиха първи три точки на Евро 2012 и излизат на второ място в Група "А", където лидер продължава да е тимът на Русия, който по-късно тази вечер излиза срещу съдомакина Полша във Варшава. Гърция е на последно място в групата със само една точка в актива си.

Мачът по минути - ТУК
Програма и класиране в Група “А" - ТУК

Играч на мача - Вацлав Пиларж (Чехия)

Greece.jpgfacr.jpgГърцияЧехия 1:2
0:1 Петер Ирачек (3), 0:2 Вацлав Пиларж (6), 1:2 Теофанис Гекас (53)

Гърция
: 1.Костас Халкиас (23 - 13.Михалис Сифакис), 2.Янис Маниатис, 5.Кирякос Пападопулос, 15.Василис Торосидис, 20.Хосе Холебас, 10.Йоргос Карагунис, 16.Йоргос Фотакис (46 - 17.Теофанис Гекас), 21.Константинос Кацуранис, 7.Йоргос Самарас, 14.Димитрис Салпингидис, 22.Костас Фортунис (71 - 11.Костас Митроглу)

Чехия: 1.Петер Чех, 2.Теодор Гебре Селасие, 3.Михал Кадлец, 6.Томаш Сивок, 8.Давид Лимберски, 10.Томаш Росицки (46 - 18.Даниел Коларж (90 - 12.Франтишек Райторал), 13.Ярослав Плашил, 14.Вацлав Пилар, 17.Томаш Хюбшман, 19.Петер Ирачек, 15.Милан Барош (64 - 20.Томаш Пекхарт)