Опитай късмета си с БЛИЦ ГЕЙМ!

Германия победи Португалия с 1:0 в мач от Група “B” на Евро 2012. Победният гол за Бундестима падна след почивката, а негов автор стана Марио Гомес (72).

Двубоят на „Арена Лвов" бе доста равностоен, въпреки че през първата част Германия имаше известно предимство поне във владеенето на топката. Играчите на Йоахим Льов обаче не успяха да материализират превъзходството си, а минута преди края на първата част дори имаха късмет, след като Пепе стреля от около 12 метра и нацели напречната греда, след което топката тупна на голлинията.

След почивката двата тима си поделиха преимуществото в отделни периоди. Все пак Бундестимът успя да поведе, след като Марио Гомес (72) засече с глава прекрасно центриране на Сами Хедира и вкара в долния ляв ъгъл на Руи Патрисио за 1:0.

Пет минути преди края на мача и Луиш Нани нацели напречната греда при опит за центриране. Последва финален натиск на иберийците, но самопожертвователни намеси на Мануел Нойер предотвратиха изравнително попадение.

След успеха си Германия се изравни на върха в групата и заедно с тима Дания, който победи по-рано през деня Холандия също с 1:0, имат по 3 точки. Португалия и „лалетата” остават без спечелена точка след първите си мачове.

Мачът по минути - ТУК
Програма и класиране на Група "B" - ТУК

1:0 Марио Гомес (72)

Германия: 1.Мануел Нойер, 5.Матс Хюмелс, 14.Холгер Бадщубер, 16.Филип Лам, 20.Жером Боатенг, 6.Сами Хедира, 7.Бастиан Швайнщайгер, 8.Месут Йозил (87 - 18.Тони Кроос), 10.Лукас Подолски, 13.Томас Мюлер (90+4 - 15.Ларс Бендер), 23.Марио Гомес (79 - 11.Мирослав Клозе)

Португалия: 12.Руи Патрисио, 2.Бруно Алвеш, 3.Пепе, 5.Фабио Коентрао, 21.Жоао Перейра, 4.Мигел Велосо, 8.Жоао Моутиньо, 16.Раул Мейрелеш (80 - 18.Силвестре Варела), 17.Луиш Нани, 7.Кристиано Роналдо, 23.Елдер Пощига (70 - 11.Нелсон Оливейра)