Локомотив (София) победи с 3:2 предварително изпадналия от "А" група Калиакра в мач от последния 30-и кръг, състоял се на стадион "Българска армия". Гостите от Каварна водеха с 2:0 на почивката след попадения на Герасим Заков в 4-ата и на Джунейт Яшар в 58-ата минути.

През втората част избраниците на Антон Велков тотално надиграха противника и с попадение на Даниел Пеев в 68-ата намалиха резултата. Само 120 секудни след това ветеранът Владимир Манчев направи 2:2. Пълният обрат за Локо (Сф) дойде в 3-ата минута на добавеното време. Тогава Александър Събев си отбеляза автогол и "железничарите" победиха с 3:2.

След успеха Локо (Сф) завършва точно над чертата с изпадащите - на 13-ото място с 24 точки след 5 победи, 9 равенства и 16 загуби. Калиакра финишира на предпоследната 15-а позиция с актив от едва 11 точки. С по-малко остана единствено новакът Светкавица - 8.