Черно море победи Славия с 2:0 в мач от последния 30 кръг на “А” група. Двубоят се игра на стадион “Тича” и беше ръководен от съдията Атанас Димитров. Головете за домакините реализираха Росен Колев и Румен Николов. След успеха Черно море завърши на 7-о място в крайното класиране с 52 точки, изпреварвайки Славия, който финишира на 8-а позиция с 51. И двамата треньори – Стефан Генов и Мартин Кушев, дадоха шанс за изява на повече юноши и футболисти, които взимаха по-рядко участие през сезона. Първото полувреме предложи бавна и безинтересна игра, до 25-ата минута нямаше удари към двете врати. В 59-ата минута Георги Илиев центрира от корнер и Росен Колев с глава реализира единствения гол за успеха с 1:0. В 79-ата минута гостите създадоха първото си по-опасно положение, но Мартин Тошев с глава стреля покрай вратата. В 80-ата минута Румен Николов оформи крайното 2:0. Сашо Александров стреля силно, вратарят на Славия изчисти, но топката попадна на главата на Румен Николов, който вкара без проблеми.