Опитай късмета си с БЛИЦ ГЕЙМ!

“Левски” победи Берое в мач от 28 кръг на “А” група и продължава битката си за място в евротурнирите. Успехът донесе на “сините” сбор от 56 точки и ги изравни с третия в подреждането Черноморец. Точни за тима на Ясен Петров бяха Иван Цветков и Жуниньо.

Треньорът на “Левски” Ясен Петров заложи на 15-годишния Антонио Вутов в стартовия състав, който игра в предни позиции с Иван Цветков. Кристовао Рамос се завърна по крилото след лечение на контузия. В края на мача в игра за столичани влезе и друг млад талант от школата – Никола Яначков. Ивко Ганчев, който дебютира начело на Берое и ще води тима през следващия сезон, тъй като Илиан Илиев поема “сините”, предпочете Теодор Скорчев да застане на вратата вместо игралия в последните мачове Кирил Акалски.

В първия половин час гостите имаха предимство в играта, но не успяха да затруднят капитана на “Левски” Пламен Илиев. При един ъглов удар Здравко Илиев изби от голлинията удар на Иво Иванов с глава. В 35-ата минута “сините” поведоха в резултата. Владимир Гаджев изведе Иван Цветков сам срещу Скорчев и ветеранът не пропусна да прати топката във вратата. Малко по-късно Емил Ангелов имаше възможност да изравни резултата. Той от воле посрещна топката след центриране от корнер, но Илиев изби.

“Левски” взе инициативата през второто полувреме. Жуниньо се появи в игра в 56-ата минута и осем минути по-късно се озова сам срещу вратаря на Берое. След като излъга Скорчев, бразилецът се оказа без ъгъл за изстрел и опита да върне назад, но стражът на гостите успя да избие в корнер. Малко след това гол на Кристовао Рамос беше отменен заради засада. Такава обаче нямаше. Повторенията показаха, че той не е зад гърба на защитата. Осем минути преди края Емил Ангелов можеше да изравни, след като на границата на вратарското поле засече центриране на Ямуков, но топката мина над вратата на Пламен Илиев. В добавеното време Жуниньо открадна топката от Ямуков в центъра на терена, напредна към наказателното поле и стреля точно в мрежата на гостите.

Най-интересното от срещата по минути - тук

“Левски” – Берое 2:0
1:0 Иван Цветков (35), 2:0 Жуниньо (90)

Levski_.jpg“Левски”: 23.Пламен Илиев, 2.Дъстли Мулдер, 5.Иво Иванов, 25.Сюлейман Диамутен, 28.Нуно Пинто, 6.Орлин Старокин, 45.Владимир Гаджев (90+1-15.Никола Яначков), 30.Антонио Вутов (56-12.Жуниньо), 11.Симеон Райков, 16.Кристовао Рамос (79-17.Даниел Младенов), 19.Иван Цветков
Резерви: 24.Божидар Митрев, 12.Жуниньо, 14.Радослав Цонев, 15.Никола Яначков, 17.Даниел Младенов, 20.Александър Башлиев, 55.Йордан Милиев
Треньор: Ясен Петров

ber.jpgБерое: 33.Теодор Скорчев, 2.Здравко Илиев (78-27.Владислав Ямуков), 3.Владимир Зафиров, 13.Димитър Везалов, 28.Веселин Пенев, 6.Ричард Еромоигбе (75-29.Георги Андонов), 16.Стефан Велев, 77.Антонио Ливраменто, 10.Емил Ангелов, 23.Тодор Христов (20-Георги Божанов), 88.Давид Каядо
Резерви: 12.Кирил Акалски, 7.Слави Жеков, 29.Георги Андонов, 20.Георги Божанов, 27.Владислав Ямуков, 44.Виктор Софрониев, 55.Мартин Кавдански
Треньор: Ивко Ганчев