Монтана победи с 2:1 като гост Светкавица  в мач от 27 кръг на "А" група. Головете паднаха само в рамките на 5 минути. Луис Едуардо и Миро Антонов съответно в 77-ата и 82-ата дадоха конфортен аванс на гостите, а минута след втория гол Светкавица намали чрез Петър Трифонов. Загубата означава, че и на теория "мълниите" вече са във "Б" група.

Мача започна с натиск на домакините, които все още имаха теоретични шансове за спасение, но на няколко пъти те пропуснаха да открият резултата, а веднъж гредата спаси Монтана от попадение.

Второто полувреме започна както свършпи първото -  с лек натиск на домакините, но без сериозни опасности пред двете врати и когато се очакваше, че двубоя ще завърши без гол, се започна фиестата.

Луис Едуардо даде аванс на гостите след добра контраатака в 77-ата минута, а само 3 по-късно Миро Антонов удвои резултата. Още в следващата атака Светкавица върна едно попадение. Петев центрира от фаул, а Петър Трифонов реализира с глава. За повече обаче не стигна времето и в крайна сметка Монтана си тръгна с трите точки от Търговище.

Монтана заема 11-а позиция с 29 точки, а домакините от Светкавица са последни с 8 точки три кръга преди края.

Срещата по минути!
10- Нищо интересно на терена през първите 10 минути на срещата
13- Вълев проби в наказателното поле, върна назад към Петев, който стреля твърде слабо.
22- Едуардо би в стената от пряк свободен удар
26- Петев центрира добре, Маркес отклони с глава, но право в ръцете на Яначков
32- Вълев напредна отдясно, излъга трима защитници, отправи удар, топката облиза гредата и тръгна по аутлинията, където Маркес я догони и стреля отново но неточно
58- Шоколаров центрира от ъглов удар. Топката стигна до Петев, който стреля, но Яначков бе на мястото си.
64- Силен удар на Маркес от дистанция, който попадна право в ръцете на Яначков.
82- topka.jpg ГООЛ за Монтана!!! Мирослав Антонов покачи на 0:2 след образцова контраатака
83- topka.jpg ГООЛ за Светкавица!!! Петев центрира от фаул, Петър Трифонов засече топката с глава и намали за 1:2.

Светкавица - Монтана 1:2
0:1 Луис Едуардо (77), 0:2 Мирослав Антонов(82), 1:2 Петър Трифонов (83)

СВЕТКАВИЦА:1. Иван Георгиев (к), 2. Мариян Станчев, 6.Румен Стоянов, 9.Николай Вълев, 10.Славчо Шоколаров, 11.Христо Петев, 14.Петър Трифонов, 15.Ели Маркес, 16.Антон Недялков(70- 4.Даниел Генов), 20.Калоян Цветков, 24.Игнат Дамянов
Резерви: 22.Тодор Тодоров, 4.Даниел Генов, 5.Иван Иванов, 23.Христо Стамболийски
Старши треньор: Альоша Андонов

МОНТАНА: 23.Ивайло Яначков, 2.Георги Мечечиев, 4.Мартин Сечков (55- 3.Емил Копаранов), 6. Тихомир Трифонов, 7. Йордан Тодоров (67- 20.Иван Вълчанов), 9. Луис Едуардо, 10.Димитър Воденичаров, 16. Владимир Мичев, 18. Дениран, 19.Мирослав Антонов, 21. Даниел Гаджев (к)
Резерви: 12.Атанас Аршинков, 3.Емил Копаранов, 8. Димитър В. Илиев, 15.Георги Аврамов, 17. Димитър К. Илиев, 20.Иван Вълчанов, 22. Светлан Кондев
Старши треньор: Атанас Атанасов