Опитай късмета си с БЛИЦ ГЕЙМ!

Локомотив (Пловдив) постигна впечатляващ обрат от 0:2 до крайното 3:2 срещу "Левски" в зрелищен сблъсък от 27-ия кръг на "А" група. По този начин "Лаута" се превърна в кошмарно място за "сините", които през март именно в дома на "смърфовете" отпаднаха от турнира за Купата на България. Тогава селекцията на Емил Велев се наложи с 2:1 след продължения с победен гол на Здравко Лазаров, след което достигна до финала и на 16 май ще спори за трофея с Лудогорец (Разград).

За "сините" пък положението се утежни още повече, след като днес избраниците на Ясен Петров преследваха задължителна победа, която да ги доближи до класиране в Лига Европа. "Левски" обаче не я постигна, записа осма загуба от началото на сезона и три кръга преди края на първенството заема 6-ото място с 53 точки, колкото има и Литекс. Локо (Пд) вече е на 4-ата позиция с 55 в актива. Трети е Черноморец с 56.

Гостуването на "Лаута" започна отлично за "Левски", но завърши по възможно най-лошия начин - със загуба, след изключително груби грешки в защита. В 14-ата минута Христо Йовов откри резултата, провирайки топката между краката на Иван Караджов. Само 4 минути след това Симеон Райков удвои и мнозина побързаха да отпишат Локо (Пд). Не така обаче мислеха Здравко Лазаров и съотборниците му, които сториха чудеса от храброст, реагираха като ужилени и започнаха да надиграват съперника. Резултатът беше намален от Базил Де Карвальо в 29-ата минута след безумна грешка на Иво Иванов, който днес игра на десния бек, а в 40-ата домакините изравниха чрез попадение на Йордан Тодоров.

Крайното 3:2 за "смърфовете" оформи Христо Златински от дузпа в 62-ата минута. Наказателният удар беше отсъден за нарушение на Пламен Илиев срещу Де Карвальо. При ситуацията вратарят на гостите получи жълт картон, въпреки протестите на домакините да бъде изгонен.

През първото полувреме съдията Таско Тасков беше на път да изпусне контрола над двубоя, след като не даде дузпа на домакините за игра с ръка на Нуно Пинто в наказателното поле на "Левски". Кълбото срещна ръката на португалския защитник в 42-ата минута след центриране на Йордан Тодоров отдясно. Тасков обаче остана безмълвен и равенството 2:2 остана непроменено на почивката.

През втората част "сините" понесоха нов удар. Авторът на първото попадение Христо Йовов се контузи и беше заменен принудително от Иван Цветков. Когато Локо (Пд) вече водеше с 3:2, Ясен Петров нямаше голям избор заради късата скамейка и тръгна да обръща мача с голобрадите Антонио Вутов и Цветелин Тонев, които се появиха в заключителните минути.

Малко преди края "Левски" можеше да изравни, след като Владимир Гаджев центрира остро от фаул, Караджов изби, Райков притича и отблизо стреля, но стражът на домакините отново отрази. В даденото от съдията продължение Даниел Димов получи втори жълт картон и беше отстранен от игра.

За днешното гостуване "сините" бяха с доста осакатен състав. Двама от титулярите бяха наказани - Дъстли Мулдер и Тони Калво, а героят от вечното дерби с ЦСКА Кристовао Рамос пропусна визитата на "Лаута" заради контузия.

Любопитното е, че днес за трети пореден път в "А" група в мачовете между Локо (Пд) и "Левски" се получи резултат 3:2, като в предишните два случая "сините" излизаха краен победител - на 14 май миналата година на "Лаута" и през есента на "Герена" - на 6 ноември.

Мачът по минути - ТУК

ЛОКО (Пд) - "ЛЕВСКИ" 3:2
0:1 Христо Йовов (14), 0:2 Симеон Райков (18), 1:2 Базил Де Карвальо (29), 2:2 Йордан Тодоров (40), 3:2 Христо Златински (62-дузпа)

ЛОКО (Пд): 12.Иван Караджов, 2.Джереми Родригес (64-44.Любомир Витанов), 5.Юнес Бенжалюн, 6.Танко Дяков, 4.Михаил Венков, 23.Даниел Георгиев, 16.Христо Златински, 7.Йордан Тодоров, 10.Сержиньо (84-11.Илиян Йорданов), 77.Здравко Лазаров, 19.Базил Де Карвальо (78-3.Валери Георгиев)
Резерви: 1.Стоян Ставрев, 3.Валери Георгиев, 44.Любомир Витанов, 25.Ангел Йошев, 29.Драги Коцев, 11.Илиян Йорданов, 89.Станислав Маламов
Треньор: Емил Велев

"ЛЕВСКИ": 23.Пламен Илиев, 5.Иво Иванов, 55.Йордан Милиев, 25.Сюлейман Диамутен, 28.Нуно Пинто, 6.Орлин Старокин (84-21.Цветелин Тонев), 7.Даниел Димов, 45.Владимир Гаджев, 11.Симеон Райков, 12.Жуниньо (70-30.Антонио Вутов), 10.Христо Йовов (60-19.Иван Цветков)
Резерви: 24.Божидар Митрев, 4.Стефан Станчев, 14.Радослав Цонев, 20.Александър Башлиев, 21.Цветелин Тонев, 19.Иван Цветков, 30.Антонио Вутов
Треньор: Ясен Петров