Опитай късмета си с БЛИЦ ГЕЙМ!

Литекс постигна важна победа с 2:0 срещу Локомотив (София) в последния мач от 26-ия кръг на "А" група. Успехът запази шансовете за класиране на "оранжевите" в евротурнирите. Ицо и момчетата му събраха 52 точки и се изравниха с Локомотив (Пловдив), като се доближиха на само 1 зад четвъртия "Левски" и на 3 от третия Черноморец, на който гостуват в Бургас след няколко дни.
"Железничарите" пък останаха в опасната зона и оцеляването им в "А" група все още не е напълно сигурно. Селекцията на Антон Велков продължава да заема 13-ото място с актив от 19 точки, на 5 пред Видима-Раковски, който е първият отбор под чертата.

Победата на Литекс над Локо (Сф) дойде след голове на Марсело Никасио в 47-ата минута и на Георги Миланов в 59-ата.

Върнатите в състава на "оранжевите" Николай Бодуров и Христо Янев бяха оставени на резервната скамейка от Христо Стоичнов, а впоследствие само халфът взе участие в двубоя с "железничарите", след като се появи на терена през втората част.

Избраниците на Камата започнаха много активно срещата и само липсата на късмет им попречи да поведат в резултата още в началните минути. Вратарят на гостите Валентин Галев пък несъмнено имаше ден, след като в началото спаси няколко положения, а през целия мач имаше изключително много работа. Пропуски направиха Тиаго Мирасема, започналият титуляр Светослав Тодоров и Марсело Никасио. Последният дори удари греда в 12-ата минута. До почивката и Георги Миланов имаше шанс да отбележи, а за "железничарите", които разчитаха изцяло на контраатаки, имаше само един удар към вратата на Литекс, отправен от капитана Кристиян Добрев. В 36-ата минута пък Владимир Манчев имаше възможност да се озове сам срещу Илко Пиргов, но беше маркирана несъществуваща засада. Така почивката дойде при нулево равенство, а избраниците на Камата започнаха активно и втората част. За разлика от първата обаче, този път "оранжевите" наказаха съперника. В 47-ата минута Марсело Никасио откри резултата, след като Тиаго Мирасема получи по десния фланг и почти от аутлинията центрира успоредно на вратата, а там чакаше сънародника му, който между защитник и Галев намери пролуката и добута топката в мрежата за 1:0.

В 59-ата Георги Миланов удвои преднината на Литекс, разстрелвайки Галев от воле след отлично центриране на Светослав Тодоров.

До края на мача домакините продължиха да контролират играта, а "железничарите" да се отбраняват. Избраниците на Антон Велков с нищо не подсказаха, че имат желание да отбележат гол и закономерно си тръгнаха победени от Ловеч.

С днешния успех Литекс сложи край на лошата си серия, след като в предишните си 4 мача така и не съумя да запише победа - 2 равенства и 2 загуби (едната от Локо (Пд) за Купата).