Нефтохимик обърна с 3:1 Несебър в мач от 23-ия кръг на Източната "Б" група, но остана на третото място в класирането. На почивката гостите водеха в резултата с гол на Ивайло Димитров, но с голове на Момчил Желев (51), Любомир Божинов (58) и Васил Калоянов (64) бургазлии взеха трите точки.

През първото полувреме Нефтохимик бе по-деен на терена, но изненадващо получи гол в последната минута. Ивайло Димитров вкара много красиво с глава, засичайки центриране на Орловски отляво.

След почивката Нефтохимик доминираше изцяло и успя да обърне резултата в своя полза за по-малко от 20 минути.

Момчил Желев бе оставен непокрит в наказателното поле и с прецизен удар вкара за 1:1. В 58-ата минута Галин Димов с хубав пас намери Любомир Божинов и той с удар от границата на наказателното поле вкара за 2:1. Само пет минути по-късно Васил Калоянов реализира нов гол във вратата на Несебър и фиксира крайното 3:1 за Нефтохимик.

След победата Нефтохимик заема 3-о място с 40 точки. Първи е Етър с 43, следван от Любимец с 41.