Опитай късмета си с БЛИЦ ГЕЙМ!

Лудогорец се наложи с убедителното 4:1 при гостуването си на Монтана от 26-ия кръг на "А" група. Така тимът от Разград се доближиха на 5 точки от лидера ЦСКА, който утре от 17:45 часа се изправя срещу "Левски" на Националния стадион "Васил Левски".

Попаденията за категоричния успех на Лудогорец на стадион "Огоста" реализираха Иван Стоянов (2), Емил Гъргоров и появилият се на смяна Михаил Александров. За Монтана пък се разписа Димитър Воденичаров.

С днешните си 2 попадения Иван Стоянов събра 13 на сметката си от началото на сезона и се изравни с Янис Зику на върха в голмайсторската листа.

Лудогорец стартира срещата във вихрено темпо и още в първата минута успя да прати топката в противниковата врата. Попадението на Марселиньо обаче не бе заченето заради засада. Последваха нови силни минути, в които гостите създадоха две отлични възможности за гол, които бяха пропиляни от избраниците на Ивайло Петев. Все пак логичното се случи в 14-ата минута, когато Емил Гъргоров най-после разпечата вратата на Монтана. Нисичкият нападател овладя топката след центриране от корнер и с техничен удар я прати в далечния ъгъл на Яначков. В 21-ата Иван Стоянов вкара втори гол и по този начин донесе комфортна преднина за своя отбор. националът реализира след извеждащо подаване на Светослав Дяков - 0:2.

И през второто полувреме избраниците на Петев продължиха да пропускат положение след положение, преди в 72-ата минута домакините за кратко да надигнат глава. Монтана намали до 1:2, когато след центриране от корнер Димитър Воденичаров от три метра насочи топката в мрежата. Радостта на "Огоста" обаче трая само минута, тъй като в 73-ата Иван Стоянов беше изведен зад защитата на Монтана, финтира Яначков и направи 1:3.

Крайното 1:4 оформи Михаил Александров, който направи самостоятелен пробив в 80-ата минута и с диагонален удар реализира.

Срещата по минути:
1 - ОТМЕНЕН ГОЛ! Марселиньо бележи още в 45-ата секунда, но е в положение на засада и съдията Ахмед Ахмед не зачита попадението.
14 - topka.jpg ГОЛ! Лудогорец повежда в резултата - 0:1! Емил Гъргоров се разписва, след като овладя центрираната отдясно топка и с техничен удар я изпрати в мрежата на Ивайло Яначков.
21 - topka.jpg ГОЛ! Лудогорец удвоява преднината си - 0:2! Иван Стоянов бележи, след като беше изведен с далечен пас от Марселиньо, озова се сам срещу вратаря на домакините и с шут покрай Яначков реализира.
35 - Гъргоров подаде към Иван Стоянов, който продължи за Марселиньо, който би от малък ъгъл, Яначков спаси.
38 - Виктор Дениран центрира в наказателното поле на Лудогорец, Тихомир Трифонов засича с глава, но изпраща топката в аут.
45 - Край на първото полувреме.

46 - smqna.jpg Треньрът на Монтана Атанас Атанасов извършва първа смяна. Иван Вълчанов няма да играе през втората част, мястото му е заел Йордан Тодоров.
57 - Удар на Марселиньо е блокиран от играч на домакините.
60 - Марселиньо пропусна още една чиста възможност за гол, след като беше изведен зад защитата на Монтана, но явно заблудил се, че му маркират засада, тръгна да прехвърля вратаря и не успя.
64 - smqna.jpg Димитър Воденичаров влиза в игра за домакините, заемайки мястото на Виктор Дениран.
72 - topka.jpg ГОЛ! Домакините намаляват резултата - 1:2! Появилият се на смяна Димитър Воденичаров бележи. Георги Мечечиев опита да центрира от около 30 метра, след което вратарят Урош Голубович изби в корнер. Владимир Мичев го изпълни и Воденичаров с глава засече, пращайки топката в мрежата на гостите от Разград.
73 - topka.jpg ГОЛ! Иван Стоянов бележи второто си попадение в мача - 1:3! Националът и появилият се на смяна Младен Кашчелан направиха двойно подаване пред наказателното поле на Монтана и Стоянов със силен удар прониза Ивайло Яначков. За нападателя на Лудогорец това е 13-о попадение от началото на сезона в "А" група. По този начин Иван Стоянов се изравни с Янис Зику на върха на голмайсторската листа.
80 - topka.jpg ГОЛ! Четвърти гол за гостите от Разград - 1:4! Мишо Александров направи самостоятелен пробив отдясно и с диагонален удар се разписа

82 - Яначков спасява два последователни изстрела - на Александров и Станислав Генчев.
86 - Удар на Йордан Тодоров от пряк свободен удар е отразен от Голубович.
90 - Добавеното време е 3 минути.
90+3 - Край на мача. Монтана падна у дома с 1:4 от Лудогорец.

МОНТАНА - ЛУДОГОРЕЦ 1:4
0:1 Емил Гъргоров (14), 0:2 Иван Стоянов (21), 1:2 Димитър Воденичаров (72), 1:3 Иван Стоянов (73), 1:4 Михаил Александров (80)

МОНТАНА: 23.Ивайло Яначков, 2.Георги Мечечиев, 6.Тихомир Трифонов, 14.Антон Личков, 4.Мартин Сечков, 21.Даниел Гаджев, 8.Димитър И. Илиев, 18.Виктор Дениран (64-10.Димитър Воденичаров), 20.Иван Вълчанов (46-7.Йордан Тодоров), 9.Луис Едуардо, 16.Владимир Мичев
Резерви: 1.Атанас Аршинков, 7.Йордан Тодоров, 3.Емил Копаранов, 22.Светлан Кондев, 15.Георги Аврамов, 10.Димитър Воденичаров, 17.Димитър Кр. Илиев
Треньор: Атанас Атанасов

ЛУДОГОРЕЦ: 1.Урош Голубович, 25.Йордан Минев, 55.Витиня (78-20.Шоко), 5.Александър Барт, 33.Любомир Гулдан, 8.Станислав Генчев, 18.Светослав Дяков, 84.Марселиньо (70-36.Младен Кашчелан), 73.Иван Стоянов, 22.Мирослав Иванов, 23.Емил Гъргоров (46-7.Михаил Александров)
Резерви: 13.Радек Петър, 4.Теро Мантула, 37.Якуб Хронец, 20.Шоко, 6.Георги Костадинов, 36.Младен Кашчелан, 7.Михаил Александров
Треньор: Ивайло Петев