Опитай късмета си с БЛИЦ ГЕЙМ!

Реал (Мадрид) победи Байерн (Мюнхен) с 2:1 в редовното време и продълженията на реванша между двата тима от полуфиналите на Шампионска лига, но отпадна след 1:3 при изпълнението на дузпите. В първия мач баварците бяха спечелили с 2:1 и със същия резултат паднаха в редовните 90 минути на "Сантяго Бернабеу", с което общият резултат стана 3:3 и се стигна до продължения и дузпи. При тях баварците имаха повече късмет и постигнаха мечтата си да достигнат финала в Мюнхен на 19 май. "Кралският клуб" поведе с две попадения на Кристиано Роналдо (6-дузпа, 14), а точен в редовното време за гостите бе Ариен Робен (27-дузпа). При рулетката на дузпите за "белия балет" пропуски направиха Кристиано Роналдо, Кака и Серхио Рамос, а за баварците това сториха Тони Кроос и капитанът Филип Лам.

Домакините започнаха вихрено на „Сантяго Бернабеу” и още в 3-ата минута Сами Кедира можеше да открие резултата след извеждащ пас от Анхел Ди Мария, но стреля в ръцете на Мануел Нойер. Две минути по-късно „белият балет” получи правото да изпълни дузпа, след като Давид Алаба игра неволно с ръка в собственото си наказателно поле след удар на Ди Мария. Австрийският национал получи жълт картон, който автоматично го изважда от евентуално участие на финала. Минута по-късно звездата на „кралския клуб” Кристиано Роналдо бе хладнокръвен от бялата точка и вкара за 1:0.

Отговорът на Байерн дойде в 8-ата минута, когато от непосредствена близост Ариен Робен прати топката над вратата на Касияс. Четири минути по-късно Марио Гомес стреля мощно от дъгата пред наказателното поле, а Касияс спаси.

В 14-ата минута след прекрасна многоходова комбинация Кристиано Роналдо бе изведен зад защитата на баварците и реализира за 2:0 с прецизен удар по земя. При това положение останаха съмнения за засада на португалеца. След този гол домакините се дръпнаха в отбрана и в 27-ата минута Пепе събори Марио Гомес в наказателното поле, за да получат и баварците дузпа. Ариен Робен този път не сгреши и вкара за 2:1, въпреки че Касияс бе много близо да спаси дузпата.

В 34-ата минута Марио Гомес остана сам срещу Касияс, който отрази удара на нападателя. В добавеното време на първата част пък Робен от фаул бе близо до нов гол, но Касияс отново се намеси решително.

След почивката баварците започнаха по-активно и в 47-ата минута след центриране на Филип Лам топката достигна до Марио Гомес, който стреля опасно с глава, но покрай вратата. В 56-ата минута Бензема бе изведен зад отбраната на гостите и стреля силно от малък ъгъл, но Нойер бе на мястото си.

Постепенно и двата тима започнаха да играят по-предпазливо, а в 69-ата минута Роналдо стреля от фаул в ръцете на Нойер. До края на редовното полувреме головите положения бяха рядкост, като най-чистото от тях се разкри пред Марио Гомес в 85-ата минута, но нападателят се засуети на границата на вратарското поле. В крайна сметка нов гол не падна и се стигна до продължения. В тях отборите продължиха да играят предпазливо. Луис Густаво и Холгер Бадщубер от баварците пък си изкараха жълти картони, които ще им попречат да участват във финала. В 118-та минута Роналдо вкара гол, но той правилно бе отменен заради засада на Игуаин.

При дузпите за Реал (Мадрид) пропуски направиха звездата Кристиано Роналдо, бразилецът Кака и бранителят Серхио Рамос. Единствената дузпа за домакините вкара Шаби Алонсо.

В същото време пък Икер Касияс парира ударите на Тони Кроос и Филип Лам, но при последната не можа да направи срещу Бастиан Швайнщагер, който прати Байерн на мечтания финал в Мюнхен. На 19 май германският колос ще спори на своя стадион с Челси за трофея в най-престижния европейски клубен турнир, а заради натрупани картони мача за баварците ще пропуснат Давид Алаба, Холгер Бадщубер и Луис Густаво.

реал_1.jpgбайерн_1.jpgРеал (Мадрид) – БАЙЕРН 1:3 сл. дузпи (2:1 в ред. вр. и прод.)
(в първия мач 1:2, общ резултат 3:3 и 1:3 след дузпи)
1:0 Кристиано Роналдо (6-дузпа), 2:0 Кристиано Роналдо (14), 2:1 Ариен Робен (27-дузпа)

Дузпите:
0:1 - Давид Алаба (Байерн)
0:1 пропуск на Кристиано Роналдо (Реал Мадрид)
0:2 Марио Гомес (Байерн)
0:2 пропуск на Кака (Реал Мадрид)
0:2 пропуск на Тони Кроос (Байерн)
1:2 Шаби Алонсо (Реал Мадрид)
1:2 пропуск на Филип Лам (Байерн)
1:2 пропуск на Серхио Рамос (Реал Мадрид)
1:3 Бастиан Швайнщайгер (Байерн)

Мадрид, “Сантяго Бернабеу”
Съдия: Виктор Касай (Унгария)

Реал (Мадрид): 1.Икер Касияс, 4.Серхио Рамос, 3.Пепе , 17.Алваро Арбелоа , 12.Марсело, 14.Шаби Алонсо, 10.Месут Йозил (111 - 11.Естебан Гранеро ), 6.Сами Кедира, 22.Анхел Ди Мария (75 - 8.Кака), 7.Кристиано Роналдо, 9.Карим Бензема (106 - 20.Гонсало Игуаин)

Байерн: 1.Мануел Нойер, 21.Филип Лам, 17.Жером Боатенг, 28.Холгер Бадщубер , 10.Ариен Робен , 31.Бастиан Швайнщайгер, 7.Франк Рибери (95 - 25.Томас Мюлер), 30.Луис Густаво , 39.Тони Кроос, 27.Давид Алаба , 33.Марио Гомес