Опитай късмета си с БЛИЦ ГЕЙМ!

Европейският клубен шампион Барселона не успя да победи на свой терен Челси и след 2:2 в полуфиналния мач-реванш отпадна от Шампионската лига. В първата среща "сините" от Лондон бяха спечелили с 1:0 на "Стамфорд Бридж" и с общ резултат 3:2 се класираха за финала в Мюнхен на 19 май. Точни на "Камп Ноу" за каталунците бяха Серхио Бускетс (35) и Андрес Иниеста (43), а Лионел Меси изпусна дузпа в началото на втората част. Попаденията за гостите, които играха повече от едно полувреме с човек по-малко заради червения картон на Джон Тери в 37-ата минута за удар без топка, вкараха Рамирес (45+1) и резервата Фернандо Торес (90+1).

Първото полувреме на „Камп Ноу” напълно очаквано протече под диктовката на каталунците, които още в 3-ата минута можеха да поведат, но Лионел Меси от близка дистанция стреля в аут. Десетина минути по-късно централният бранител на Челси Гари Кейхил получи разтежение и бе заменен принудително, а на негово място в игра е появи португалецът Жозе Босингва. В 15-ата минута завърналият се в състава на Барса след контузия Жерар Пике се сблъска лошо с вратаря Виктор Валдес, а малко по-късно напусна принудително и вместо него на терена се появи бразилецът Дани Алвеш. Натискът на каталунците даде резултат в 35-ата минута, когато Исаак Куенка се премести от дясното на лявото крило и центрира по земя към Серхио Бускетс, който почти на празна врата вкара за 1:0. Ситуацията за „сините” Лондон се усложни две минути по-късно, когато капитанът им Джон Тери чукна с коляно Алексис Санчис в задните части. Чилиецът се строполи на земята и започна да се превива, а съдията Джюнейт Чакър спря играта и показа директен червен картон на Тери. Две минути преди края Барса удвои преднината си, след като Меси даде извеждащ пас към Андрес Иниеста, който сам срещу Петър Чех не сгреши за 2:0. В този момент изглеждаше, че интригата в мача е приключила, но напълно изненадващо в първата минута на допълнителното време Франк Лампард изведе Рамирес, който надбяга защитата на Барса и прехвърли Валдес за 2:1.

След почивката картината на терена не се промени. Барса продължи да разиграва продължително и да стяга обръча пред вратата на Чех, докато играчите на Челси предимно се отбраняваха и рядко преминаваха центъра. В 49-ата минута Сеск Фабрегас потърси съприкосновение с крака на Дидие Дрогба и падна в наказателното поле на гостите, а съдията Чакър отсъди дузпа. Лионел Меси, който нито веднъж не е вкарвал на Челси, обаче пропусна от бялата точка, след като прати топката в напречната греда. Последваха пропуски на Алексис Санчес, Куенка и Бускетс, а в  82-ата минута каталунците вкараха гол, който обаче бе отменен заради засада на Алексис Санчес. Минута по-късно Меси нецели страничната греда след удар от границата на наказателното поле. В 89-ата минута Чех отрази по феноменален начин силен удар на Масчерано от далечна дистанция. В първата минута от добавеното време пък Фернандо Торес бе изведен сам срещу Виктор Валдес и го преодоля, след което на празна врата оформи крайното 2:2.

Така Челси детронира Барса след геройска окупация в отбрана и се класира за финала в Мюнхен на 19 май, когато английският тим ще е без получилия червен картон Джон Тери натрупалите жълти картони Бранислав Иванович, Раул Мейрелеш и Рамирес.

ШАМПИОНСКА ЛИГА, 1/2-ФИНАЛ-РЕВАНШ

(в първия мач: Челси - Барселона 1:0, общ резултат 2:3)
1:0 Серхио Бускетс (35), 2:0 Андрес Иниеста (43), 2:1 Рамирес (45+1), 2:2 Фернандо Торес (90+1)

Барселона, "Камп Ноу"
Съдия: Джюнейт Чакър (Турция)

Барселона: 1.Виктор Валдес, 5.Карлес Пуйол, 3.Жерар Пике (26 - 2.Дани Алвеш), 14.Хавиер Масчерано, 4.Сеск Фабрегас (74 - 15.Сейду Кейта), 8.Андрес Иниеста , 6.Шави Ернандес, 16.Серхио Бускетс, 10.Лионел Меси , 9.Алексис Санчес, 39.Исаак Куенка (67 - 37.Кристиан Тейо)

Челси:
1.Петър Чех , 3.Ашли Коул, 26.Джон Тери , 24.Гари Кейхил (12 - 17.Жозе Босингва), 2.Бранислав Иванович , 8.Франк Лампард , 12.Джон Оби Микел , 16.Раул Мейрелеш , 7.Рамирес , 11.Дидие Дрогба (80 - 9.Фернандо Торес), 10.Хуан Мата (58 - 21.Саломон Калу)