Опитай късмета си с БЛИЦ ГЕЙМ!

"Левски" постигна победа с 4:1 при гостуването си на Калиакра в Каварна и по този начин най-после сложи край на лошата си серия. Последният успех на "сините" в "А" група датираше от 21 март - 3:0 над Славия, след което последваха 3 поредни загуби и 2 равенства. Днес обаче избраниците на треньорския тандем Ясен Петров - Викторио Павлов надиграха аутсайдера Калиакра, най-вече през второто полувреме, и заслужено грабнаха трите точки. "Левски" събра 50 в актива си и се изкачи на 4-ото място, оставяйки след себе си Литекс и Локо (Пд), които имат по 49. Както е известно, в неделя е вечното дерби между "сините" и ЦСКА - от 17:45 часа на Националния стадион "Васил Левски". Преди него "сините" изостават с 13 точки от "армейците".

За убедителния успех в Каварна по 2 гола реализираха Тони Калво и Христо Йовов. Испанецът откри още във 2-ата минута, а в 15-ата Герасим Заков изравни и почивката дойде при резултат 1:1. През вторите 45 минути обаче "сините" бяха пълни господари на терена и стигнаха до още три попадения във вратата на Калиакра.

Мачът трябваше да бъде излъчен директно по ТВ7, но това не се случи и на мястото му вървеше сериалът "Двама мъже и половина". Кметът на Каварна Цонко Цонев обясни пред БЛИЦ, че проблемът е в устройството, което осигурява сателитната връзка, за да може зрителите да гледат двубоя. Босът също така обясни защо е свалил логото на община Каварна от екипите на футболистите.

"Откривате ме в Турция. Не съм на мача, какво да ги гледам тези марди? Само се излагат. Паднахме с 1:7 от Черно море и заради това се принудих да махна логото на Каварна от екипите им. Не искам да петнят Каварна", заяви Цонко Цонев пред БЛИЦ.

За тима му това беше 19-а загуба от началото на сезона, след която Калиакра остана на предпоследното 15-о място със скромния актив от едва 10 точки.

Двубоят в Каварна започна отлично за "Левски", след като още във 2-ата минута Тони Калво напредна отляво, преодоля Мирослав Григоров и от малък ъгъл вкара топката във вратата - 0:1. Домакините от Каварна обаче реагираха бързо и още в 15-ата минута изравниха, след като Герасим Заков с удар отдалеч изненада Пламен Илиев за 1:1.

В 20-ата минута Владимир Гаджев изведе Жуниньо сам срещу вратаря на домакините, но бразилецът пропусна, изпращайки топката покрай вратата. Две минути по-късно вратарят Григоров спаси удар от малък ъгъл на Тони Калво.

В 29-ата Заков стреля с глава, но Пламен Илиев изби в корнер. В следващата атака Владимир Гаджев отправи силен изстрел, топката удари играч на Калиакра в гърба и излезе в корнер. Малко по-късно Джунейт Яшар стреля атрактивно, топката обаче срещна гредата, която в този момент се оказа верен помощник на младия капитан на "Левски".

В 48-ата минута Христо Йовов беше оставен непокрит, но стреля встрани от вратата от удобна позиция, вместо да отбележи. Бижутера обаче поправи грешката си 6 минути по-късно, когато успя да даде преднина на "Левски". Бижутера пое топката на границата на пеналта след подаване на Дъстли Мулдер и с прехвърлящ удар прати кълбото в мрежата - 1:2.

В 67-ата Калво подаде към Рамос, който стреля чудесно с воле, но топката мина на сантиметри покрай вратата. Минута по-късно Христо Йовов изведе Иван Цветков отлично отдясно срещу вратаря, но Григоров изби удара. Иван Цачев пък стреля от малък ъгъл, но вратарят на "Левски" Пламен Илиев беше на мястото си и улови топката.

В 74-ата "сините" поведоха с 3:1. Калво подаде към навлизащия в пеналта Гаджев, който стреля, Григоров изби, но топката отново попадна в Гаджев, този път халфът подаде към Йовов, който без проблеми реализира второто си попадение в срещата.

120 секунди по-късно Джунейт Яшар фаулира Тони Калво в наказателното поле и съдията Стефан Спасов отсъди дузпа. Потърпевшият Калво застана зад топката и вкара 11-метровия удар - 1:4.

До края на двубоя в игра за "Левски" се появиха младоците Антонио Вутов и Стивън Петков, за когото срещата в Каварна беше официалния му дебют с екипа на "сините".

Мачът по минути - ТУК

КАЛИАКРА - "ЛЕВСКИ" 1:4
0:1 Тони Калво (2), 1:1 Герасим Заков (15), 1:2 Христо Йовов (54), 1:3 Христо Йовов (74), 1:4 Тони Калво (77-дузпа)

КАЛИАКРА: 33.Мирослав Григоров, 5.Ивелин Костов (66-16.Иван Цачев), 24.Александър Събев, 30.Милен Бонев, 14.Иван Райчев (46-6.Павел Ковачев), 22.Четин Садула, 23.Герасим Заков, 20.Георги Коруджиев, 8.Дарин Андонов, 10.Джунейт Яшар, 13.Джордж Уеа (76-16.Илиян Чавдаров)
Резерви: 1.Цветан Димитров, 6.Павел Ковачев, 15.Георги Христов, 17.Ангел Маджиров, 16.Иван Цачев, 17.Георги Кичуков, 16.Илиян Чавдаров
Треньор: Радостин Трифонов

"ЛЕВСКИ": 23.Пламен Илиев, 2.Дъстли Мулдер, 5.Иво Иванов, 25.Сюлейман Диамутен, 6.Орлин Старокин, 45.Владимир Гаджев, 7.Даниел Димов, 10.Христо Йовов (78-30.Антонио Вутов), 16.Кристовао Рамос, 8.Тони Калво (85-15.Стивън Петков), 12.Жуниньо (61-19.Иван Цветков)
Резерви: 1.Димитър Илиев, 4.Стефан Станчев, 20.Александър Башлиев, 22.Дарко Тасевски, 15.Стивън Петков, 19.Иван Цветков, 30.Антонио Вутов
Треньор: Ясен Петров