Черноморец (Бургас) победи без напрежение “Ботев” (Враца) с 3:1 и се доближи само на точка от второто място в “А” група. Головете вкараха Венци Христов, Шаешу и Боли, а за гостите се разписа Илия Илиев. След успеха "акулите" са на трета позиция с 54 точки, на една зад Лудогорец, който е с 55. Лидер е ЦСКА с 63.

Мачът започна добре за домакините, които откриха резултата в 14-ата минута с гол на Венцислав Христов. Пет минути преди края на първото полувреме гостите изравниха след страхотно изпълнение от фаул на Илия Илиев. В 43-ата минута “акулите” отново поведоха. Асис центрира топката в наказателното поле, а Яник Боли успя да я прати във вратата на “Ботев” – 2:1.

Веднага след почивката домакините решиха мача. Шаешу отправи страхотен изстрел, който попадна в целта за крайното 3:1. До края мачът се доиграваше, като единствено реферът Никола Попов сътвори нещо по-интересно. В 63-ата минута той отсъди дузпа за Черноморец, но минута по-късно я отмени след консултация с помощника си Антон Терзиев.

В последната минута Цветомир Цонков от домакините си изпроси червен картон. Въпреки че имаше вече един жълт картон футболистът реши да бави времето и съвсем очаквано пое към душовете преди останалите.

Срещата по минути!
1- svirkata.jpgНачало на мача
14- topka.jpg ГООЛ за Черноморец!!!Христов успява да отбележи страхотно попадение, след като бе намерен в наказателното поле на "Ботев" (Враца) и прати кълбото в левия ъгъл.
18- Удар на Асис, Цветковски спасява.
40- topka.jpg ГОООЛ за "Ботев"!! Илия Илиев бележи след страхотно изпълнение на пряк свободен удар.
43-  topka.jpgГООЛ за Черноморец!!!Яник Боли отново извежда домакините напред в резултата
46- Начало на второто полувреме
47- topka.jpgГООЛ за Черноморец!!! Невероятен изстрел на Шаешу, след който топката влетя неспасяемо във вратата на гостите.
63- Дузпа за Черноморец!
64- Главния съдия отменя дузпата след консултация със своите помощници!
66- smqna.jpgМелкунян се появява на мястото на Асис
67- smqna.jpg Двойна смяна в "Ботев" - Владинов и Илиев напускат терена, на тяхно място се влизат Христов и Мирчев