Опитай късмета си с БЛИЦ ГЕЙМ!

ЦСКА победи Черно море с 4:1 в мач от 25-ия кръг на “А” група. Това е девети пореден успех за “червените” в първенството, след като Стойчо Младенов пое отбора. Жуниор Мораес вкара два гола, единият от които от дузпа, третото попадение за домакините реализира Борис Галчев. Христиан Попов от Черно море си отбеляза автогол. Почетния гол за гостите от Варна реализира Георги Илиев също от дузпа. Двубоят се игра пред малко повече от 10 хиляди зрители на стадион “Българска армия”, които създадоха красива атмосфера и подкрепяха любимците си.

След победата ЦСКА продължава уверено да води в класирането с 63 точки. На второ място е Лудогорец с 54 точки, който по-късно днес посреща у дома Литекс. Черно море остава на 8-а позиция с 43 точки. “Армейците” имат 16 точки преднина пред основния съперник “Левски”, който преди гостуването си на Калиакра в понеделник има 47 точки. “Сините” посрещат ЦСКА в дербито следващата седмица.

Стойчо Младенов заложи на традиционния си състав с две промени. В защита излязоха Бандаловски, Крачунов заедно с Грънчов и Румен Трифонов. В средата на терена двойка вътрешни халфове бяха Тодор Янчев и Николай Дюлгеров, предпочетен пред Коста Янев. По крилата действаха Нджонго Присо, който се завърна след наказание, и Антон Карачанаков. На върха на атаката играеше Жуниор Мораес, а зад него Борис Галчев.

Гостите от Варна имаха проблеми с контузени състезатели и треньорът Стефан Генов заложи на някои резерви и юноши. На върха на атаката за Черно море действаше Георги Божилов, а зад него Георги Илиев. По крилата за “моряците” играха Румен Николов и Марлон Фернандес.

Първото полувреме предложи страхотна игра, много положения и четири гола. Домакините започнаха активно, подкрепяни от около 10 хиляди души по трибуните. Още в 6-ата минута Карачанаков стреля от пряк свободен удар в сглобката на гредата, топката се върна в Борис Галчев, който отблизо направи 1:0. Последваха пропуски за ЦСКА на Мораес и Присо. Много дейни през първата част бяха Мораес, Присо, Карачанаков и Галчев в предни позиции. Помагаше им Иван Бандаловски по дясното крило, който оформи добър тандем с Присо. Не толкова добре действаше отляво Румен Трифонов, който не се включваше в атаките на домакините. В 26-ата минута ЦСКА поведе с 2:0. Жуниор Мораес влезе в наказателното поле, нагласи топката на десния си крак и с хубав фалцов удар не остави никакви шансове на вратаря Петър Денчев. Цялата защита на Черно море се представи слабо, не успяваше да се справи с набезите на Присо отдясно и Жуниор Мораес през центъра. В 29-ата минута съдията Христо Ристосков даде дузпа за Черно море за фаул на Крачунов срещу Румен Николов. Георги Илиев намали на 1:2. В 41-ата минута реферът върна жеста и даде дузпа и за ЦСКА. Александров събори Жуниор Мораес в наказателното поле. Бразилецът застана зад топката и без проблеми покачи на 3:1 с удар по земя в долния ляв ъгъл на вратата.

През второто полувреме и двата тима намалиха значително темпото. Стойчо Младенов рано извади Антон Карачанаков, за да го запази за дербито с “Левски” след седмица. На негово място се появи Коста Янев. Гостите от Варна заиграха една идея по-добре, направиха една-две опасни атака отдясно, които обаче не доведоха до нищо опасно за Райс Мболи. В 64-ата минута Жуниор Мораес пропусна с глава, след като Петър Денчев се намеси добре до гредата. Малко по-късно Стойчо Младенов извади и Присо, а на негово място се появи Станислав Костов. В 74-ата минута и Райс Мболи най-сетне имаше работа, но спаси добър удар на Георги Божилов. В 79-ата минута Христиан Попов от Черно море си вкара автогол и ЦСКА поведе с 4:1. Жуниор Мораес опита да подаде в наказателното поле, но Попов игра с топката и технично я прати в собствената си врата. В последните минути за “червените” в игра след 8 месеца отсъствие се завърна Апостол Попов./БЛИЦ

Двубоят по минути тук

ЦСКА - Черно море 4:1
1:0 Борис Галчев (6), 2:0 Жуниор Мораес (26), 2:1 Георги Илиев (30-дузпа), 3:1 Жуниор Мораес (41-дузпа), 4:1 Христиан Попов (79-автогол)