Опитай късмета си с БЛИЦ ГЕЙМ!

Атлетико (Мадрид) победи у дома Валенсия с категоричното 4:2 в първия мач от чисто испанския полуфинал в турнира Лига Европа. Головете на Радамел Фалкао (18, 78), Миранда (49) и Адриан Лопес (55) доближиха „дюшекчиите” до финала в Букурещ на 9 май. „Прилепите” обаче запазиха своите шансове за реванша след попадения в края на двете полувремена на Жонас (45+3) и Рикардо Коща (90+4).

Мачът на „Висенте Калдерон” започна с домакински натиск и още в 4-ата минута Диего можеше да даде гол аванс на „дюшекчиите”, но ударът на бразилеца от изгодна позиция бе отразен от неговия сънародник Диего Алвес на вратата на Валенсия. Превъзходството на Атлетико даде резултат в 18-ата минута, когато отбраната на „прилепите” допусна грешка и позволи на Арда Туран от аутлинията да даде извеждащ пас към Радамел Фалкао, който с глава се разписа за 1:0.

Гостите действаха предимно в отбрана и рядко създаваха опасности пред вратата на Тибо Куртоа. В 36-ата минута Алвес изпревари Диего след остро подаване отдясно и предотврати сигурен втори гол във вратата си. „Дюшекчиите” продължиха да държат инициативата и доста изненадващо в третата минута на добавеното време на първата част допуснаха изравнителен гол. След центриране от корнер бразилецът Жонас с глава успя да възстанови статуквото за 1:1.

След почивката играчите на Диего Симеоне набързо успяха наклонят везните в своя полза и да си решат мача. В 49-ата минута Диего центрира от фаул, а бранителите на „прилепите” оставиха непокрит бразилския защитник на „дюшекчиите” Жоао Миранда, който с глава вкара за 2:1. Домакините продължиха да натискат и в 55-ата минута Адриан Лопес завърши самостоятелен пробив с нов гол във вратата на Алвес за 3:1. В 67-ата минута Диего стреля отдалеч, но ударът му бе отразен от Алвес, а при добавката Арда Туран не успя да вкара от непосредствена близост. Четири минути по-късно Алвес пак се намеси решително, след като изби в корнер прекрасен удар от фаул на своя сънародник Диего.

В 79-ата минута Радамел Фалкао отправи феноменален изстрел от дъгата пред наказателното поле на гостите и вкара втория си гол в мача за 4:1, след като топката първо се удари в напречната греда, а след това влетя във вратата на Алвес. До края домакините се прибраха да бранят резултата и това им изигра лоша шега. В четвъртата минута на добавеното време след центриране от корнер Рикардо Коща с глава вкара за крайното 4:2 и запази шансовете на Валенсия за реванша на „Местая” след седмица.

atletico.jpg________________.jpgАтлетико (Мадрид) - Валенсия 4:2
1:0 Радамел Фалкао (18), 1:1 Жонас (45+3), 2:1 Жоао Миранда (49), 3:1 Адриан Лопес (55), 4:1 Радамел Фалкао (78), 4:2 Рикардо Коща (90+4)

Мадрид
, "Висенте Калдерон"
Съдия: Крейг Томсън (Шотландия)

Атлетико (Мадрид): 13.Куртоа, 23.Миранда, 6.Фелипе Луис, 18.Домингес, 22.Диего (88 - 21.Луис Переа), 20.Хуанфран, 14.Габи, 4.Марио Суарес, 11. Арда Туран (81 - 5.Тиаго), 7.Адриан (90 - 8.Салвио), 9.Фалкао

Валенсия: 1.Диего Алвес , 20.Рикардо Коща, 22.Матийо, 4.Рами, 17.Жорди Алаба (72 - 14.Пиати), 18.Виктор Руис, 5.Топал, 24.Алберто Коста, 8.Фегули (72 - 16.Каналес), 9.Солдадо, 7.Жонас (79 - 11.Адуриц)