Мач-пародия от 24-ия кръг на “А” група изиграха Миньор и Лудогорец. Домакините от Перник излязоха с юношески състав след решение на собственика Никифор Вангелов и загубиха с 0:7. Босът обяви и причините – протест срещу БФС и недоволство от съдията Стоян Денев, който ръководи гостуването на Миньор срещу Литекс (2:2) в предишния кръг. Протестът срещу футболната централа е свързан с преминаването на Даниел Златков от Миньор в Славия. Перничани продължават да претендират, че “белите” им дължат обезщетение, което им беше отказано от няколко комисии в БФС. След протакане на случая и ощетяването от страна на рефера Денев срещу Литекс Никифор Вангелов реши да пусне юноши днес срещу Лудогорец.

Гаврата с футбола и феновете на стадиона в Перник беше пълна. За Миньор излязоха само момчета от града, които играят за юношите младша и старша възраст. Най-известното име беше на Томислав Павлов, който попада и в първия тим. Повечето момчета бяха родени през 1993, 1994 и 1995 година. Домакините подариха победата на Лудогорец, който гони ЦСКА в борбата за шампионската титла. Гостите от Разград подобриха постижението си за най-голяма победа в “А” група, след като през есента разбиха Славия с 6:0. Хеттрик за успеха заби Иван Стоянов, по един гол добавиха Мирослав Иванов, Младен Кашчелан, Димо Бакалов и Георги Костадинов. С трите си попадения Иван Стоянов излезе на второ място при голмайсторите с 11, на два от лидера Янис Зику.

Домакините издържаха до 10-ата минута, когато Мирослав Иванов направи 1:0. Последва бърз хеттрик на Иван Стоянов, който се разписа в 31-ата, 37-ата и 38-ата минути. Играчите на Лудогорец дори не се радваха при головете си, нямаха и право да го сторят, срещу тях бяха деца на по 15-16 години.

През второто полувреме циркът продължи, но Лудогорец понамали темпото и пожали домакините. Петев пусна Димо Бакалов и Младен Кашчелан. Черногорецът направи 5:0 в 60-ата минута след подаване на Марселиньо. Четири минути след това Димо Бакалов покачи на 6:0. В 85-ата минута Георги Костадинов оформи крайното 7:0.

Двубоят по минути тук

МИНЬОР - ЛУДОГОРЕЦ 0:7
0:1 Мирослав Иванов (10), 0:2 Иван Стоянов (31), 0:3 Иван Стоянов (37), 0:4 Иван Стоянов (38), 0:5 Младен Кашчелан (60), 0:6 Димо Бакалов (64), 0:7 Георги Костадинов (84)

МИНЬОР: 31.Светлин Славчев, 2.Йордан Станимиров, 6.Браян Иванов, 8.Йордан Йорданов, 9.Николай Симеонов (70 - Мартин Найденов), 10.Томислав Павлов, 13.Ивайло Стоянов (79 - Кристиян Евгениев), 15.Александър Стоилов, 19.Калоян Евгениев, 23.Венцислав Василев, 77.Александър Александров (64 - Матеев)
Резерви: 1.Леонтиев, 20.В. Александров, 25.Кристиян Евгениев, 27.Найденов, 28.Атанасов, 30.Матеев, 39. Савов