Лудогорец победи с 4:1 втородивизионния Септември (Симитли) и се класира на финала за Купата на България, където ще спори с Литекс или Локо (Пд). "Оранжевите" приемат "смърфовете" от 19:00 часа в Ловеч.

1/2-финалът за Купата на България в Симитли се игра пред обидно малко публика, а агитката на гостите от Разград наброяваше едва 20 човека, които не спряха да подкрепят любимците си през цялото време. На двубоя дори го нямаше босът на Лудогорец Кирил Домусчиев, за когото по-рано ви съобщихме, че е кандидат за поста на Борислав Михайлов в БФС.

И в днешната среща Иван Стоянов продължи да демонстрира отлична форма. Националът вкара 2 гола във вратата на домакините и в последните 3 мача има 5 попадения. Другите, които наказаха Септември (Симитли), бяха белгиецът Кристиан Кабаселе и Михаил Александров, а Теро Мантула си отбеляза нелеп автогол, който се оказа почетното попадение за тима, воден от Стефан Гошев. Както е известно, тимът от Западната "Б" група поднесе сензацията на 1/4-финалите, елиминирайки ЦСКА след успех с 2:1. Днес обаче футболистите на втородивизионния тим не успяха да се противопоставят на Лудогорец, който дори беше без трима от основните си играчи - наказаните Емил Гъргоров, Мирослав Иванов и Александър Барт.

Двубоят започна с няколко груби прояви, но главният рефер Стефан Спасов успокои страстите с няколко жълти картона. Постепенно Лудогорец наложи превес и логичното се случи в 36-ата минута, когато Иван Стоянов реализира, възползвайки се от лошо избита топка от вратаря на Септември Веселин Ганев. Това беше и единственото попадение за първата част.

Още в началните минути на второто полувреме “милионерите” от Разград реализираха втори гол чрез Кристиан Кабаселе и се успокоиха. Момчетата от Симитли вече нямаха какво да губят и се втурнаха в атаки. Но вместо те да реализират, получиха неочаквана помощ от появилия се като резерва Теро Мантула, който си вкара нелеп автогол в 59-ата минута и върна интригата в мача. Окрилени от публиката и от върнатия гол домакините си повярваха, че могат да стигнат до нещо повече от почетна загуба, но нищо такова не се случи. Два бързи гола в рамките на две минути на Иван Стоянов и Михаил Александров решиха крайния победител. В 76-ата племенникът на Йордан Лечков направи двойно подаване с Кабаселе пред наказателното поле, след това навлезе и преодоля Ганев, след което прати топката в мрежата му - 1:4. Секунди по-късно Михаил Александров реализира четвъртото попадение за Лудогорец, засичайки с глава отлично центрираната топка от Димо Бакалов, който направи добър рейд по лявото крило - 1:4.

1/2-финалът по минути
7- Първо чисто голово положение в мача, но прехвърлящия удар на Иван Стоянов не уцели вратата
13 - Удар на Марселиньо, но неточен
13 - jalt.jpgЖълт картон за Коемджиев от домакините
16 - jalt.jpgЖълт картон на Антон Тодоров (Септември)
23 - Станислав Генчев направи фаул за жълт картон, който трябваше да бъде втори за него, но рефера му го спести
25 - Защитник на домакините изчисти топката от голлинията на своята врата миг преди тя да влезе и резултата остава непроменен
31 - smqna.jpg Смяна в Септември - Антон Тодоров, който не се представи на ниво е заменен от Велизар Попвасилев
35 - Кабаселе стреля с глава отблизо, но удара муе  слаб и не затруднява Ганев
36topka.jpg ГООЛ за Лудогорец - Кабаселе стреля с десния крак, Галев избива, но топката попада в краката на Иван Стоянов, който не пропусна
47 - topka.jpg ГООЛ за Лудогорец - Кристиян Кабаселе удвоява преднината на гостите след чудесна асистенция на Кишада
53 - smqna.jpgСмяна в Лудогорец - Мантула заменя Дяков
54 - smqna.jpgПоследна смяна в Септември - Асен Топузов се появява на мястото на Лулейски
56 - Греда за Лудогорец след топовен далечен шут на Генчев
59 - topka.jpg ГОООЛ за Септември -Автогол на Мантула, който реши да върне топката към Голубович, вратарят се хвърли в последния момент, но само удари топката с корем, а след това видя как влиза в мрежата му за 1:2.
60 - smqna.jpgПоследна смяна в Лудогорец - Марселиньо е заменен от Михаил Александров
66 - Центриране от фаул в наказателното поле на Лудогорец, но Антонио Михайлов остана под топката и не успя да засече с глава.
76- topka.jpgГООЛ за Лудогорец - Иван Стоянов направи двойно подаване с Кабаселе пред наказателното поле, след това навлезе и преодолея вратаря на Септември Симитли и реализира за 3:1.
79 - topka.jpg ГООЛ за Лудогорец - Михаил Александров бележи четвърти гол за своя тим, разписвайки се с глава след отлично центриране на Димо Бакалов отляво.
87 - Иван Стоянов излезе сам срещу вратаря, но не уцели вратата и резултата остава непроменен
90 - svirkata.jpg Край на мача. Лудогорец победи с 4:1 Септември (Симитли) и се класира на финала за Купата на България.

СЕПТЕМВРИ (Симитли) - ЛУДОГОРЕЦ (Разград) 1:4
0:1 Иван Стоянов (36), 0:2 Кристиан Кабаселе (47), 1:2 Теро Мантула (59-автогол), 1:3 Иван Стоянов (76), 1:4 Михаил Александров (79)

460x284.jpgСептември: 12.Веселин Ганев, 2.Методи Илиев, 6.Васил Кацарски, 24.Димитър Коемджиев, 14.Антон Тодоров (31 - 15.Велизар Попвасилев), 5.Иван Балтов, 7.Андон Гущеров, 27.Антон Мангурев (46 - 9.Антонио Михайлов), 8.Тихомир Костурков, 11.Анатоли Лулейски (54 - 20.Асен Топузов), 19. Калоян Стоянов
Резерви: 1.Стоян Васев, 20.Асен Топузов, 21.Смилен Златанов, 16.Ален Христов, 9.Антонио Михайлов, 15.Велизар Попвасилев, 18.Атанас Николов
Треньор: Стефан Гошев

ludogorec.JPG
ЛУДОГОРЕЦ: 1.Урош Голубович, 25.Йордан Минев (46 - 20. Шоко), 33.Любомир Гулдан, 8.Станислав Генчев, 57. Витиня, 18.Светослав Дяков (53 - 4.Теро Мантула), 36.Младен Кашчелан, 19.Димо Бакалов, 73.Иван Стоянов, 24. Марселиньо (60 - 7.Михаил Александров), 27.Кристиан Кабаселе
Резерви: 13.Радек Петр, 20. Шоко, 4.Теро Мантула, 6.Георги Костадинов, 7.Михаил Александров, 26.Диян Димитров, 37.Якуб Хронец
Треньор: Ивайло Петев