РОДЕНИТЕ НА 7 АПРИЛ
1929 г. Георги Енишейнов–Белката - изтъкнат играч на Марек и ЦСКА, 9 пъти шампион и 4 пъти носител на купата, национал. Починал през 2002 г.
1940 г. Христо Андонов–Пелето – играл в Рилски спортист, ЦСКА, Академик (Сф) и Локо (Пд), бивш треньор на ЦСКА, националния отбор, юношеския и младежкия, работил в Кувейт
1945 г. Борис Киров – играл в Берое, 2 пъти носител на Балканската купа
1948 г. Пиетро Анастази – италиански футболист, започва професионалната си кариера през 1966 г. в Варезе. Играе в Ювентус, Интер, Асколи Калчо, Лугано. Има 25 мача и 8 гола за националния отбор. Златен медалист от Европейското първенство по футбол през 1968 г.
1954 г. Александър Йорданов – юноша на ЦСКА, играл в Сливнишки герой, треньор в школите на Сливнишки герой, ЦСКА и др. Шампион с юношите старша възраст на ЦСКА през 2007 година. Работил още в Янтра, ЛЕКС, Хасково и Монтана
1963 г. Бернар Лама - легендарен френски вратар. Той пази на 17 ноември 1993 година, когато Емил Костадинов вкара невероятния си гол, за да класира България на Световното първенство в САЩ.
1965 г. Лоран Блан - бивш френски защитник, играл за Олимпик (Марсилия), Барселона, Интер и Манчестър (Юнайтед). Световен и европейски шампион с Франция. От 2007 до 2010 година е треньор на френския Бордо, с който печели титлата във Франция през 2009-а. В момента начело на националния отбор на Франция
1967 г. Бодо Илгнер – легендарен германски вратар, играл в Байерн и Реал (Мадрид). Пази на 1/4-финала на световното първенство в САЩ, когато България детронира германците в Ню Йорк след успех с 2:1.
1969 г. Венко Попов – играл в Пирин, Славия, Добруджа, бивш помощник-треньор на Пирин и изпълнителен директор на Пирин 1922
1972 г. Ивайло Стойчев – бивш футболист на Светкавица
1977 г. Атанас Цанов – футболен съдия
1973 г. Марко Делвекио – бивш италиански национал, играл за Рома, Интер, Венеция, Удинезе, Бреша, Парма и др.

СПОРТНИТЕ СЪБИТИЯ НА 7 АПРИЛ
1968 г. Джим Кларк загива трагично. Той е смятан за един от най-добрите пилоти в историята на Формула 1. Роден е на 4 март 1936 година в Килмани, Шотландия. Загива на пистата Хокенхаймринг на 32-годишна възраст
1971 г. Гърция – България 0:1, контрола (Мл. Василев)
1982 г. ЦСКА – Байерн (Мюнхен) 4:3, КЕШ, 1/2-финал

ЦСКА постига една от най-великите си победи в Европа, след като печели срещу Байерн (Мюнхен) с 4:3 в първи 1/2-финал за КЕШ. Резултатът до 18-ата минута е исторически – 3:0 за ЦСКА. Георги Димитров – Джеки дава преднина на “червените” след удар с глава. Пет минути след това Цецо Йончев правни 2:0 след перфектно изпълнение на пряк свободен удар. Ради Здравков вкарва за 3:0 в 18-ата минута от дузпа, отсъдена за нарушение срещу Стойчо Младенов.

Байерн (Мюнхен) е в шок и треньорът прави смяна още в 18-ата минута. На терена влиза Дитер Хьонес, който изравнява везните. В 27-ата минута баварците връщат едно попадение, а само пет минути след това именно Хьонес прави 2:3.

В 50-ата минута Цецо Йончев отново дава два гола преднина на ЦСКА – 4:2, но Брайтнер реализира трето попадение за Байерн и така “армейците” печелят само с 4:3.

На реванша Байерн печели с 4:0 и се класира за финала, който след това губи от английския Астън Вила с 0:1.

“Жалко, че при 3:0 защитата ни допусна наивни грешки. Опазихме Румениге, но другите останаха непокрити”, казва тогавашният треньор Аспарух Никодимов.

След мача ДПА пише: “'ЦСКА е много силен отбор но двата гола които допусна подценявайки баварците ще донесе на българите много проблеми на реванша ".

“Билд”: “Това беше един криминален роман. Хьонес и Брайтнер спасиха Байерн , не вярвахме на очите си след като в 18 минута резултатът беше 3:0 , но след това българите проиграха много евтино преднината си. Никога досега не се беше случвало шампионът на Германия да губи с 0:3 в 18 минута на мача".

ZDF: “Не вярвахме на очите си, когато българите водеха още в 18-ата минута с цели три гола. Но много евтино проиграха това предимство.

ЦСКА – Байерн (Мюнхен) 4:3
1:0 Георги Димитров (7), 2:0 Цветан Йончев (12), 3:0 Ради Здравков (18-дузпа), 3:1 Дюрнбергер (27), 3:2 Дитер Хьонес (32), 4:2 Цветан Йончев (50), 4:3 Брайтнер (83)

ЦСКА: Георги Велинов, Красимир Безински, Динко Димитров, Методи Томанов (46–Aльоша Димитров), Георги Димитров, Георги Илиев, Цветан Йончев, Стойчо Младенов, Ружди Керимов (40–Александър Александров), Ради Здравков, Никола Велков
Старши треньор: Аспарух Никодимов

Байерн: Мюлер, Нидермайер, Хорсман, Байерслорцер, Аугенталер, Краус (57–Пфлюглер), Дюрнбергер, Брайтнер, Сигурвинсон (18–Дитер Хьонес), Дремлер, Румениге