Реал (Мадрид) срази у дома кипърския шампион АПОЕЛ (Никозия) с 5:2 в реванш от четвъртфиналите на Шампионската лига и с общ резултат 8:2 се класира за следващия етап. Головете за успеха вкараха Кристиано Роналдо (26, 75), Кака (26), Хосе Кайехон (80) и Анхел Ди Мария (84), докато попаденията за гостите от Острова на Афродита реализираха Густаво Мандука (67) и Естебан Солари (82-дузпа).

Домакините взеха инициативата след първия съдийски сигнал и още в 5-ата минута Кристиано Роналдо можеше да вкара първия гол в мача, но не намери целта. Все пак „кралския балет” материализира превъзходството си в 26-ата минута, когато Марсело центрира отляво, а Роналдо от непосредствена близост засече топката в мрежата за 1:0. Десет минути по-късно бразилецът Кака отбеляза феноменално попадение с фалцов удар от границата на наказателното поле за 2:0. До края на полувремето Кака удари и греда като с играта си напомни за най-силните си години.

След почивката „белия балет” чувствително намали оборотите и даде шанс и на гостите да погледнат към вратата на Икер Касияс. Така се стигна до 67-ата минута, в която Аилтон изведе зад защитата на домакините Густаво Мандука, който намали на 2:1. Четири минути по-късно Хараламбидис бе близо до изравнителен гол, но ударът му бе отразен от Касияс. В 75-ата минута Кристиано Роналдо реализира великолепен гол от пряк свободен удар за 3:1. Пет минути по-късно пък резервата Хосе Кайехон покачи на 4:1. Това обаче не бе всичко в мача, тъй като минути по-късно гостите получиха право да изпълнят дузпа, след като Хамит Алтинтоп фаулира противник в собственото си наказателно поле. От бялата точка Естебан Солари не остави шансове за Касияс и вкара за 4:2. Головата фиеста продължи и в 84-ата минута Анхел Ди Мария със страхотен прехвърлящ удар оформи крайното 5:2.

На полуфиналите „кралския клуб” ще се изправи срещу Байерн, като първият мач е в Мюнхен на 17 април (вторник), а реванша на „Сантяго Бернабеу” в Мадрид на 25 април (сряда).

реал_1.jpgРеал (Мадрид) - АПОЕЛ (Никозия) 5:2
(в първия мач 3:0, общ резултат 8:2)
 1:0 Кристиано Роналдо (26), 2:0 Кака (36), 2:1 Густаво Мандука (67), 3:1 Кристиано Роналдо (75), 4:1 Хосе Кайехон (80), 4:2 Естебан Солари (82-дузпа), 5:2 Анхел Ди Мария (84)

Мадрид, “Сантяго Бернабеу”
Съдия: Джанлука Роки (Италия)

Реал (Мадрид): 1.Касияс, 4.Серхио Рамос, 3.Пепе, 12.Марсело (46 - 21.Кайехон), 19.Варан, 8.Кака, 5.Сахин, 16.Хамит Алтинтоп, 11.Гранеро (65 - 18.Албиол), 7.Кристиано Роналдо, 20.Игуаин (55 - 22.Ди Мария)

АПОЕЛ (Никозия): 78.Урко, 3.Пауло Жорже, 4.Кака, 98.Вилиам, 7.Пурсайтидис , 26.Нуно Мораиш, 91.Марсиньо, 10.Хараламбидис, 21.Густаво Мандука (68 - 20.Адорно), 8.Аилтон Алмейда (70 - 9.Солари), 23.Елио Пинто (78 - 17.Сатсиас)