Черно море постигна победа с класическото 3:0 срещу Локомотив (София) в мач от 22-ия кръг на "А" група. Точни за "моряците" бяха Мирослав Манолов през първата част и Георги Божилов и Георги Илиев през второто полувреме. След поражението столичното Локо продължава да е близо до изпадащите и ще води битка с Видима-Раковски за оставане в елита.

В 11-ата минута Георги Илиев стреля много опасно от над 30 метра, но вратарят на гостите изби. В 19-ата минута публиката на стадиона се изправи на крака и около минута ръкопляскаше, подкрепяйки капитана на националния отбор Стилиян Петров.

В 30-ата минута вратарят на гостите Валентин Галев спаси сигурно попадение след удар на Георги Божилов от десетина метра. В първата минута от даденото допълнително време на полувремето Мирослав Манолов реализира за 1:0 с глава след центриране от корнер.

През втората част отново домакините имаха предимство, но сериозните голови ситуации почти липсваха. В 62-ата минута при една от редките атаки на гостите Павел Петков можеше да изравни след опасен удар, но вратарят Петър Денчев спаси.

В 70-ата минута в рамките на няколко секунди вратарят на гостите спаси последователни удари на Мирослав Манолов с глава и Александър Александров от непосредствена близост. В 78-ата минута Георги Божилов вкара нов гол за Черно море с прекрасен удар от дъгата на наказателното поле. Капитанът на Черно море Георги Илиев довърши гостите в 83-ата минута, когато реализира трети гол за домакините.

ЧЕРНО МОРЕ - ЛОКО (Сф) 3:0
1:0 Мирослав Манолов (45), 2:0 Георги Божилов (77), 3:0 Георги Илиев (82)

Срещата по минути
* Футболистите и на двата отбора се появиха на загрявката с фланелки с надпис: "Стенли, ние сме с теб".
11 - Капитанът на Черно море Георги Илиев обстрелва вратата на Локо (Сф) от пряк свободен удар на около 30 метра, Валентин Галев избива в корнер.
19 - Публиката на "Тича" също показа подкрепата си към Стилиян Петров, като бурно аплодира Стан. На трибуните във Варна е издигнат транспарант с надпис "Стенли, и Варна е с теб!"
44 - "Моряците" претендират за дузпа за нарушение на Павел Петков срещу Мирослав Манолов. Реферът Георги Кабаков е безмълвен.
45 - smqna.jpg Принудителна смяна в състава на Локо (Сф). Получилият контузия Борис Кондев отстъпва мястото си на Владимир Манчев.
45 - topka.jpg ГОЛ! 1:0 за Черно море! Мирослав Манолов открива резултата, разписвайки се с глава след центриране на Георги Илиев.
45 - Добавеното време е 2 минути.
45+2 - Край на първото полувреме.

51 - Удар от воле на Георги Илиев преминава покрай вратата на Локо (Сф).
59 - jalt.jpg Даниел Пеев от състава на гостите също е санкциониран с жълт картон, след като спря непозволено Самуел Камазола.
66 - smqna.jpg Втора смяна за гостите. Илиян Гаров отстъпва мястото си на Антонио Павлов.
77 - topka.jpg ГОЛ! 2:0 за Черно море! Георги Божилов удвоява преднината на "моряците" със страховит изстрел от около 30 метра, топката попадна в горния десен ъгъл на вратата, пазена от Валентин Галев.
82 - topka.jpg ГОЛ! "Моряците" правят преднината си класическа - 3:0! Капитанът Георги Илиев също успява да се разпише.
90 - Добавеното време е 3 минути.
90+3 - Край на мача. Черно море победи Локо (Сф) с 3:0.

ЧЕРНО МОРЕ: 1.Петър Денчев, 25.Сашо Александров, 55.Росен Колев, 15.Александър Александров, 18.Ивелин Янев, 21.Георги Илиев, 86.Марлон Фернандес, 5.Самуел Камазола, 10.Мирослав Манолов, 14.Георги Божилов, 9.Ермес Паломино (68-91.Живко Атанасов)
Резерви: 22.Пламен Колев, 91.Живко Атанасов, 77.Виктор Митев, 23.Симеон Симеонов, 20.Михаил Лазаров, 19.Христиан Попов, 90.Румен Николов
Треньор: Стефан Генов

ЛОКО (Сф): 84.Валентин Галев, 25.Илиян Гаров (66-9.Антонио Павлов), 6.Александър Бранеков, 11.Кристиян Добрев, 2.Костадин Велков, 13.Юлиян Петков, 16.Мартин Димитров, 77.Даниел Пеев, 90.Младен Стоев, 22.Павел Петков, 29.Борис Кондев (45-17.Владимир Манчев)
Резерви: 33.Емил Михайлов, 3.Йордан Върбанов, 18.Мирослав Коев, 7.Васил Велев, 32.Светослав Петров, 9.Антонио Павлов, 17.Владимир Манчев
Треньор: Антон Велков