Странен мач се игра в Перник. Миньор, който преди дни стори сензацията и победи с 1:0 "Левски" насред "Герена", днес се представи "геройски" и отстъпи с 1:3 на борещия се за оцеляване в "А" група "Ботев" (Враца). Двубоят беше от 21-ия кръг, а гостите изненадващо или не вкараха 3 гола във вратата на Иван Чворович още до 32-ата минута.

Първото попадение реализира централният бранител Петър Альошев. Футболистът се разписа в 7-ата минута, след като се оказа най-съобразителен при центринане от фаул в малкото наказателно поле на домакините и бутна топката в мрежата на Чворович - 0:1.

Вторият гол вкара левият бек Николай Маринов, който в 21-ата минута беше изведен от Илия Илиев и озовал се очи в очи срещу вратаря на домакините не сгреши - 0:2. В 32-ата Петър Альошев отново попадна в прегръдките на съотборниците си. Бранителят този път получи пас зад гърба на отбраната на Миньор и отблизо отбеляза за 0:3.

Малко преди почивката Крум Бибишков намали на 1:3, но през втората част нов гол така и не падна, въпреки че избраниците на Стойчо Стоев диктуваха играта. Греди удариха Фарес Брахими и появилият се на смяна Ивайло Стоянов.

Така селекцията на Антони Здравков успя да постигне изключително важна победа в борбата си за оцеляване в "А" група. За "Ботев" (Враца) това беше четвърти успех от началото на първенството. Тимът вече има 18 точки и се изкачи на 12-ото място, изпреварвайки Локо (Сф), който е със 17 в актива си. Миньор остава на 9-ата позиция с 24 точки.

МИНЬОР (Пк) - "БОТЕВ" (Вр) 1:3
0:1 Петър Альошев (7), 0:2 Николай Маринов (21), 0:3  Петър Альошев (32), 1:3 Крум Бибишков (44)

Срещата по минути
7 - topka.jpg ГОЛ! Гостите от Враца откриват резултата - 0:1! Петър Альошев бележи. Защитникът на "Ботев" се включи в атака и при центриране от пряк свободен удар засече топката с глава, изпращайки я в левия ъгъл на вратата на домакините, пазена от Иван Чворович.
21 - topka.jpg ГОЛ! Втори гол за "Ботев" (Враца) - 0:2! Николай Маринов удвоява, след като се озова сам срещу Чворович, финтира го и изпрати топката в мрежата му.
32 - topka.jpg ГОЛ! Миньор, който преди дни победи изненадва "Левски" на "Герена", получава трети гол - 0:3! Защитникът на "Ботев" (Враца) Петър Альошев бележи второто си попадение в днешния мач. Топката беше центрирана от непряк свободен удар, защитата на Миньор действа колебливо, топката попадна в Светослав Валериев, той центрира към Альошев, който реализира за 0:3.
34 - smqna.jpg Треньорът на домакините Стойчо Стоев предприема първа смяна. Илиян Илиев отстъпва мястото си на Венцислав Иванов.
44 - topka.jpg ГОЛ! Резултатът е намален на 1:3! Крум Бибишков се разписва. Фарес Брахими центрира, Венци Иванов стреля, топката се отби в гредата, тупна на голлинията, където Крум Бибишков я довкара.

45 - Край на първото полувреме.

49 - ГРЕДА! Удар на Фарес Брахими среща напречната греда на вратата на гостите от Враца.
52 - jalt.jpg Жълт картон за Бибишков, който симулира за дузпа, падайки в наказателното поле на гостите.
79 - ГРЕДА! Удар на Ивайло Стоянов с глава, топката среща отново гредата.
90 - Добавеното време е 3 минути.
90+3 - Край на мача. Миньор падна с 1:3 от "Ботев" (Враца).

МИНЬОР: 91.Иван Чворович, 3.Иван Михов (60-39.Фарид Бенрамден), 5.Борислав Стойчев, 7.Милен Василев, 11.Илиян Илиев (34-59.Венцислав Иванов), 17.Ванчо Траянов, 23.Венцислав Василев, 33.Том, 42.Фарес Брахими (75-13.Ивайло Стоянов), 77.Крум Бибишков, 99.Сабри Бумелха
Резерви: 1.Николай Банков, 6.Камен Хаджиев, 10.Томислав Павлов, 13.Ивайло Стоянов, 32.Костадин Марков, 39.Фарид Бенрамден, 59.Венцислав Иванов
Треньор: Стойчо Стоев

"БОТЕВ" (Вр): 33.Веселин Цветковски, 29.Дарко Савич, 4.Росен Ванков (63-5.Антон Петров), 13.Николай Маринов, 14.Петър Альошев, 23.Ивайло Раденцов, 30.Лъчезар Балтанов, 9.Светослав Валериев, 7.Илия Илиев, 17.Иван Коконов (65-26.Асен Чалъков), 10.Бранимир Костадинов
Резерви: 1.Христо Митов, 6.Тихомир Найденов, 5.Антон Петров, 26.Асен Чалъков, 21.Михаил Петров, 20.Константин Мирчев, 27.Румен Рангелов
Треньор: Антони Здравков