АПОЕЛ (Никозия) не успя да устиска нулево домакинско равенство срещу Реал (Мадрид) и загуби с 0:3 в първа 1/4-финална среща между двата тима от Шампионската лига. Головете за успеха на „белия балет” вкараха Карим Бензема (74, 90) и резервата в този мач Кака (82).

Двубоят започна с игрово предимство на гостите от Мадрид, които можеха да поведат още в 12-ата минута, но Месут Йозил пропусна от близка дистанция. Играчите на „кралския клуб” продължиха да бъдат по-активни и в 28-ата минута Кристиано Роналдо стреля опасно, но в аут. Шест минути по-късно Карим Бензема изпусна най-чистото положение от началото на мача, след като получи чудесен пас от Нури Сахин, но не намери целта. Малко преди края на първото полувреме Роналдо шутира още веднъж опасно, но резултатът остана непроменен.

След почивката картината на терена не се промени особено. „Белия балет” атакуваше и се опитваше да пробие сгъстената отбрана на домакините, които от своя страна дебнеха своя шанс на контраатака, но така и не можеха да създадат опасно положение пред вратата на Касияс. Така се стигна до 74-ата минута, когато влезлият като резерва Кака центрира отляво и Карим Бензема засече топката с глава мрежата на Хиотис за 0:1. Този гол окончателно пречупи домакините и в 82-ата минута бразилецът Кака попадна в центъра на вниманието, след като получи пас от своя сънародник Марсело и от близка дистанция се разписа за крайното 0:2. От тук до края играчите на Жозе Моуриньо продължиха да диктуват събитията на терена, а в последната 90-а минута Карим Бензема оформи крайното 0:3 след пас от Месут Йозил.

С отбелязаните 3 гола в Никозия „кралския клуб” е почти сигурен 1/2-финалист в турнира преди реванша в Мадрид на „Сантяго Бернабеу” следващата седмица на 4 април (сряда).

0:1 Карим Бензема (74), 0:2 Кака (82), 0:3 Карим Бензема (90)

Никозия, “ГСП”
Съдия: Феликс Брих (Германия)

АПОЕЛ (Никозия): 22.Хиотис. 3.Пауло Жорже, 6.Марсело Оливейра (13 - 4.Кака), 98.Вилиам, 7.Пурсайтидис, 26.Нуно Мораиш, 10.Хараламбидис, 29.Александру (46 - 31.Елдер Соуса), 8.Айлтон Алмейда, 23.Елио Пинто (72 - 9.Солари), 11.Тричковски

Реал (Мадрид): 1.Касияс, 4.Серхио Рамос, 3.Пепе, 17.Арбелоа, 15.Фабио Коентрао (64 - 12.Марсело), 5.Сахин (84 - 11.Гранеро), 10.Йозил, 6.Кедира, 7.Кристиано Роналдо, 9.Бензема, 20.Игуаин (64 - 8.Кака)