Берое победи с лекота Калиакра като домакин с 3:1. Два гола за успеха реализира португалецът Давид Каядо, който беше купен през зимата. Това е първа победа за тима на Илиан Илиев от три мача, като отборът направи равенства с Литекс и Черноморец в предишните два кръга.

Калиакра е в серия от шест поредни загуби през 2012 година в първенството. От клуба обявиха вчера, че спират заплатите на играчите, докато не започнат да печелят. Тимът заема предпоследното място в класирането със само седем точки.

Мачът започна отлично за Берое и в 13-ата минута Каядо откри резултата, като с хубав удар прехвърли Цветан Димитров. Домакините натиснаха съперника и това даде резултат в 30-ата минута. Тогава португалецът шутира от около 35 метра и след рикошет топката влезе във вратата на Калиакра за 2:0.

Второто полувреме започна в ниско темпо. Двубоят беше решен и двата тима не създадоха кой знае колко опасни положения. В 66-ата минута “зелените” пропуснаха да направят резултата класически, като удар на Владимир Зафиров с глава след центриране на Тодор Христов беше избит от Павел Ковачев.

Четвърт час преди края Георги Андонов замени Емил Ангелов. Агитката приветства нападателя, който направи повторен дебют за отбора, след като лекува контузия в последните седмици.

В 79-ата минута Герасим Заков беше изведен срещу Ивайло Иванов, но вратарят спаси. В 85-ата все пак гостите стигнаха до почетно попадение. Защитникът на Берое Елиаш да Силва си вкара автогол, след като докосна топката след изпълнен пряк свободен удар от Георги Кичуков. Берое успя да си върне преднината от два гола. Искрен Писаров се разписа след пас от Милен Танев в последната минута.

БЕРОЕ - КАЛИАКРА 3:1
1:0 Давид Каядо (13), 2:0 Давид Каядо (30), 2:1 Елиаш да Силва (85-автогол), 3:1 Искрен Писаров (90)

Берое<br />(Стара Загора)Берое: 99.Ивайло Иванов, 2.Здравко Илиев, 25.Мирослав Енчев, 3.Владимир Зафиров, 28.Веселин Пенев, 21.Елиаш да Силва, 16.Стефан Велев, 88.Давид Каядо (65 - Писаров), 23.Тодор Христов, 9.Иван Горанов (55 - Танев), 10.Емил Ангелов (75 - Андонов)
Резерви: 12.Кирил Акалски, 27.Владислав Ямуков, 7.Слави Жеков, 71.Милен Танев, 17.Искрен Писаров, 8.Рангел Абушев, 29.Георги Андонов

Калиакра<br />(Каварна)Калиакра: 1.Цветан Димитров, 24.Александър Събев, 6.Павел Ковачев, 14.Иван Райчев (54 - Маджаров), 4.Детелин Димитров, 8.Дарин Андонов (51 - Кичуков), 22.Четин Садула, 10.Джунейт Яшар, 11.Цветан Филипов (66 - Костов), 16.Иван Цачев, 23.Герасим Заков
Резерви: 33.Мирослав Григоров, 21.Ангел Маджиров, 17.Георги Кичуков, 15.Ивелин Костов, 13.Джордж Уеа, 20.Георги Коруджиев, 30.Милен Бонев

Стадион: "Берое"
Съдия: Димитър Андреев
Жълти картони: Иван Горанов, Милен Танев (Берое), Дарин Ангелов, Александър Събев (Калиакра)

(през есента 1:3)

МАЧЪТ ПО МИНУТИ
1 – svirkata.jpgНачало на мача
3 - Иван Горанов влиза на скорост в наказателното поле на гостите, но е спрян от защитник
6 - отново Горанов получава добра топка и стреля, но Димитров спасява
22 - хубава контра на Берое. Каядо намери Тодор Христов, който центрира в наказателното поле. Там Емил Ангелов шутира, но в гредата
25 - Тодор Христов е изведен очи в очи с вратаря Димитров, но не успява да го преодолее
27 - слаб удар на Иван Цачев, Ивайло Иванов без проблем лови
30 - topka.jpg ГОООЛ! 2:0 за Берое, Давид Каядо стреля от около 35 метра и след рикошет топката влиза във вратата
37 - удар от воле за Заков, Ивайло Иванов лови. Заков обаче падна на терена след удара и се превива от болка
40 - след оказана медицинска помощ Заков се връща на терена
45 - край на първото полувреме

46 - начало на второто полувреме
48 - добра контраатака на Калиакра, Заков проби и даде на съотнорник, но Ивайло Иванов се хвърли и отне топката
55 - Здравко Илиев стрреля от фаул, но над вратата
66 - нов шанс за Берое. Тодор Христов центрира от фаул, Владимир Зафиров стреля с глава, но в последния момент Павел Ковачев изчисти
73 - Милен Танев изведе Писаров, но Димитров се намери и улови
75 - smqna.jpg Георги Андонов заменя Емил Ангелов, публиката аплодира тарана, който прави втори дебют за отбора
79 - Герасим Заков се откъсва от защитата и излиза очи в очи с Иванов, който лови удара