Етър и “Ботев” (Пловдив) направиха нулево равенство в най-интересния мач от последния кръг на втората фаза в Източната “Б” група. С поделените точки двата тима запазват шансове си за първото място в крайното класиране, но дадоха върха на Любимец. Любимец води с 35 точки след днешната си победа с 4:1 над Несебър. Етър е трети с 33 точки, а “Ботев” има 8 по-малко от лидера.

На трибуните на стадион “Ивайло” имаше страхотна атмосфера благодарение на над 4000 зрители, като около 600 от тях подкрепяха “канарчетата”.

Преди мача треньорът на гостите Милен Радуканов извади от отбора Александър Александров-Кривия, Атанас Курдов, Николай Манчев и Николай Домакинов. Обяснението на младия специалист е, че те развалят обстановката в тима.

Обстановката в Етър беше спокойна, като Цанко Цветанов можеше да ползва всичките си основни играчи.

До 25-ата минута домакините доминираха, а Георги Какалов направи два пропуска. Последва натиск на гостите и в следващите 3 минути те удариха две греди чрез Йордан Христов и Мариян Огнянов. Това бяха по-интересните положения до почивката.

След паузата Етър се представяше по-добре. В 59-ата минута Радослав Анев стреля опасно, но Христо Иванов спаси. Малко след това и вратарят на “болярите” показа страхотен рефлекс, като извади опасен шут на Йордан Христов. До края на мача “Ботев” доминираше, но не успя да отбележи гол.

ЕТЪР – “БОТЕВ: 0:0

Етър: 1.Цветомир Цанков, 2.Давид Битсенду, 15.Ивайло Русев, 4.Александър Томаш, 30.Венцислав Йорданов, 7.Радослав Анев, 17.Диян Димов, 21.Мартин Станкев (83 – 6.Джихат Кямил), 99.Юсеф Идриси (61 – 9.Александър Русков), 31.Георги Какалов, 10.Тодор Колев (67 – 8.Христо Господинов)

„Ботев“: 23.Христо Иванов, 17.Ивайло Димитров, 14.Ангел Рахов, 11.Йордан Христов (81 – 22.Валентин Веселинов), 7.Мариян Огнянов, 19.Христо Телкийски, 18.Деян Христов, 4.Радослав Бачев, 15.Димо Атанасов, 21.Венцислав Бонев, 6.Светослав Петров (79 – 16.Петър Атанасов)

Стадион: “Ивайло”
Съдия: Радослав Станев