Испанският колос Реал (Мадрид) победи ЦСКА (Москва) с 4:1 в реванш от 1/8-финалите на Шампионската лига и с общ резултат 5:2 се класира за 1/4-финалната фаза на надпреварата. Головете за успеха на „кралския клуб” вкараха Гонсало Игуаин (26), Кристиано Роналдо (55, 90+4) и Карим Бензема (70), докато почетното попадение за „армейците” бе дело на Зоран Тошич (77). Бранителят на домакините Серхио Рамос изигра своя мач номер 50 в Шампионската лига с екипа на "белия балет".

Двубоят на „Сантяго Бернабеу” започна с две сериозни положения за гостите, но нападателят Сейди Думбия пропусна да реализира в 7-ата и 12-ата минута. Постепенно домакините взеха инициативата и в 26-ата минута логично поведоха, след като Кака асистира на Гонсало Игуаин, който от близка дистанция засече топката в мрежата за 1:0. До края на полувремето ЦСКА (Москва) имаше шанс да изравни, но Муса пропусна от изгодна позиция.

Веднага след почивката Кристиано Роналдо бе изведен от Кака, но стреля в крака на вратаря Чепчугов. В 55-тата минута все пак Роналдо се разписа след удар от 35 метра и неумела намеса на Чепчугов. Резултатът стана класически в 70-ата минута, когато влезлият като резерва Карим Бензема се разписа за 3:0. Преди това Думбия направи пропуск за "армейците". В 77-ата минута Зоран Тошич отбеляза почетното попадение за гостите и намали на 3:1. До края мачът просто се доиграваше, но все пак в добавеното време Кристиано Роналдо вкара втория си гол в мача след асистенция на Бензема и оформи крайното 4:1. Така Реал (Мадрид) напълно заслужено се класира за 1/4-финалите на турнира.

(в първия мач 1:1, общ резултат 5:2)
1:0 Гонсало Игуаин (26), 2:0 Кристиано Роналдо (54), 3:0 Карим Бензема (70), 3:1 Зоран Тошич (77), 4:1 Кристиано Роналдо (90+4)

Мадрид, “Сантяго Бернабеу”
Съдия: Стефан Ланоа (Франция)

Реал (Мадрид): 1.Икер Касияс, 4.Серхио Рамос, 3.Пепе, 17.Алваро Арбелоа, 12.Марсело, 8.Кака (75 - 11.Гранеро), 14.Шаби Алонсо , 10,Месут Йозил (88 - 24.Диара), 6.Сами Кедира, 7.Кристиано Роналдо, 20.Гонсало Игуаин (69 - 9.Бензема)

ЦСКА (Москва): 1.Сергей Чепчугов , 24.Василий Березуцки , 4.Сергей Игнашевич, 6.Алексей Березуцки, 42.Георги Шченников, 3.Понтус Вернблум, 22.Евгени Алдонин (46 - 17.Мамаев ), 10.Алан Дзагоев, 21.Зоран Тошич (81 - 89.Нецид), 8.Сейду Думбия, 18.Ахмед Муса (60 - 26.Олисех)