Литекс нямаше проблеми срещу Миньор (Перник) и записа победа с 2:0 в мача между двата тима от 1/4-финалната фаза на турнира за Купата на България, игран в Ловеч. Попаденията за "оранжевите" вкараха Марсело Никасио от дузпа в добавеното време на първото полувреме и Христо Янев в 55-ата минута от пряк свободен удар.

Избраниците на Христо Стоичков изцяло контролираха играта, докато гостите от Перник предимно се отбраняваха. "Оранжевите" обаче изиграха доста слабо първо полувреме, в което липсваха реалните голови положения пред Иван Чворович. Сръбският страж на Миньор обаче беше наказан в продължението. Във 2-ата минута от добавеното време съдията Ахмед Ахмед даде дузпа за Литекс, след като алжирецът Сабри Бумелха повали Сандриньо в наказателното поле на Миньор. Марсело Никасио реализира от бялата точка и така "оранжевите" се оттеглиха на почивка с гол аванс - 1:0.

За бразилския нападател това беше шесто попадение за четирите му официални мача до момента за Литекс след идването му в Ловеч тази зима. Никасио остана на терена до 80-ата минута, когато отстъпи мястото си на Светослав Тодоров, който също можеше да се разпише във вратата на Миньор. Тоди обаче удари греда само 3 минути след появата си на терена. Опитният нападател изигра по отличен начин подадената му от Георги Миланов топката в наказателното поле, финтира двама бранители и нанесе удар, но право в дясната греда.

Преди това в 55-ата минута Христо Янев беше удвоил преднината на домакините със запазената си марка - перфектно изпълнение на пряк свободен удар.

След този гол гостите от Перник погледнаха по-смело към вратата на Евгени Александров, но така и не успяха да стигнат до сериозно положение. За днешната среща Христо Стоичков заложи на младия страж, тъй като Илко Пиргов изтърпяваше наказание заради червения картон, който получи преди дни при гостуването на Светкавица в Търговище, спечелено с 3:1.

Треньорът на Миньор Стойчо Стоев пък нямаше право да използва поради наказание един от титулярите си - Фарес Брахими. Другите двама алжирци Фарид Бенрамден и Сабри Бумелха бяха на негово разположение, но не направиха нищо запомнящо се. Огромно желание се видя в Крум Бибишков, който обаче не успя да накаже бившия си клуб.

Мачът по минути - ТУК

ЛИТЕКС - МИНЬОР 2:0
1:0 Марсело Никасио (45+3-дузпа), 2:0 Христо Янев (55)
ЛИТЕКС: 30.Евгени Александров, 16.Страхил Попов, 33.Николай Бодуров, 18.Илия Миланов, 3.Петър Занев, 23.Небойша Йеленкович, 10.Сандриньо (57-6.Максим Жос), 7.Христо Янев, 17.Георги Миланов, 77.Галин Иванов (68-27.Момчил Цветанов), 99.Марсело Никасио (80-9.Светослав Тодоров)
Резерви: 12.Александър Конов, 4.Васил Божиков, 5.Итуа Онанга, 6.Максим Жос, 27.Момчил Цветанов, 15.Томи Костадинов, 9.Светослав Тодоров
Треньор: Христо Стоичков
МИНЬОР: 91.Иван Чворович, 4.Николай Христозов, 5.Борислав Стойчев, 17.Ванчо Траянов, 11.Илиян Илиев, 23.Венцислав Василев (73-32.Костадин Марков), 33.Том, 39.Фарид Бенрамден (65-77.Любомир Тодоров), 99.Сабри Бумелха, 15.Салас Окечукво, 76.Крум Бибишков (70-59.Венцеслав Иванов)
Резерви: 1.Николай Банков, 3.Иван Михов, 10.Томислав Павлов, 13.Ивайло Стоянов, 32.Костадин Марков, 59.Венцислав Иванов, 77.Любомир Тодоров
Треньор: Стойчо Стоев