Лудогорец (Разград) се класира за полуфиналите в турнира за Купата на България. Лидерът в класирането в “А” група спечели с 3:0 като гост срещу “Ботев” (Пловдив). Головете отбелязаха Марселиньо (22), Михаил Александров (76) и Кристиян Кабаселе (89). Домакините от “Ботев” играха с човек по-малко от 67-ата минута след директен червен картон на Венцислав Бонев. Лудогорец очаква противника си на полуфиналите, а жребият ще се тегли на 16 март (петък).

Двубоят се очакваше с интерес заради амбициите на “Ботев”, който преди два дни отбеляза 100-годишен юбилей. И двата отбора обаче представиха постна продукция и слаба игра. В тон с играта на двата отбора бяха и съдиите, водени от Стефан Спасов. Съдийската бригада сгреши и не даде дузпа за Лудогорец още в началото на двубоя. Главният арбитър изгони малко пресилено Венци Бонев с директен червен картон през втората част.

Треньорът на “Ботев” Милен Радуканов заложи на система 4-4-1-1. В защита започнаха Емил Аргиров, в центъра Ивайло Димитров и Венци Бонев, а отляво Радослав Бачев. Димитров имаше задачи да бъде по-близо до Емил Гъргоров. В центъра на терена домакините излязоха с двама дефанзивни халфа – Светослав Петров и Ангел Рахов, помагаше им Йордан Христов. Сам в атака беше забит Петър Атанасов, а зад него действаха капитанът Александър Александров и Димо Атанасов.

Гостите от Лудогорец излязоха в титулярния си познат състав. В защита действаше карето Шоко, Гулдан заедно с Барт и Йордан Минев. В центъра на терена започнаха Светослав Дяков и Станислав Генчев, по крилата Иван Стоянов и Марселиньо. В атака действаха Михаил Александров и Емил Гъргоров.

Още в 5-ата минута съдийската тройка направи голяма грешка и ощети Лудогорец. След центриране в наказателното поле и удар на Емил Гъргоров защитникът на домакините Ивайло Димитров спря топката с ръка, която влизаше във вратата. Страничният рефер Веселин Мишев и главният Стефан Спасов обаче не видяха положението и отсъдиха корнер за състава от Лудогорец. Последва лек натиск на “канарчетата”, които обстрелваха вратата на гостите с далечни удари чрез ветераните Сашо Александров и Светльо Петров.

В 20-ата минута гостите поведоха. След атака отляво и центриране в наказателното поле Марселиньо с глава направи 1:0. Бразилецът беше оставен напълно непокрит, централната двойка бранители липсваше, а усилията на Радослав Бачев се оказаха недостатъчни. След гола домакините свалиха гарда, заиграха в бавно темпо и не предложиха нищо интересно. Атаките на “жълто-черните” не се получаваха, до Петър Атанасов достигаха малко пасове заради пасивната игра на Сашо Александров и останалите полузащитници. След 30-ата минута двубоят се изнерви и съдията Стефан Спасов даде пет жълти картона. В 37-ата минута играчите и на двата тима се разправяха няколко минути, Иван Стоянов удари в лицето Петър Атанасов, но двамата получиха само жълти картони. Гостите от Лудогорец също не предложиха атрактивна игра, разчитаха на дълги извеждащи подавания към Гъргоров и Иван Стоянов.

През втората част темпото на игра продължи да спада. На почивката треньорът на гостите Ивайло Петев направи две смени, излязоха Марселиньо и Иван Стоянов, а на терена се появиха Кристиян Кабаселе и Мирослав Иванов. Милен Радуканов отвърна с пускане на Мариян Огнянов на мястото на Светослав Петров. В 66-ата минута Стефан Спасов малко пресилено даде директен червен картон на Венцислав Бонев от “Ботев” (Пловдив). Защитникът падна на земята и захлупи топката с ръце, с което спря атака на гостите. През цялото второ полувреме нямаше нито едно голово положение и пред двете врати. Изключение направиха двете попадения на Лудогорец.

В 76-ата минута цялата защита на “Ботев” остави Кабаселе да владее топката продължително, той върна назад към линията на наказателното поле, откъдето Михаил Александров с лек удар по земя я прати във вратата на Христо Иванов. В 89-ата минута Кристиян Кабаселе офирми крайното 3:0 за Лудогорец. Нападателят се справи със защитник отдясно в наказателното поле, стреля по диагонала, вратарят Христо Иванов отклони топката, но само, за да забави търкулването й зад голлинията. И двата отбора измъчиха зрителите със слабия мач и често игра на ходом през второто полувреме./БЛИЦ