Интер победи у дома Олимпик (Марсилия) с 2:1 в 1/8-финален реванш от Шампионската лига, но отпадна с общ резултат 2:2 заради по-малкото отбелязани голове на чужд терен. В първия мач „нерадзурите” бяха загубили с 0:1 след гол в добавеното време, а в реванша отново се получи драма в самия край. Головете за Интер вкараха Диего Милито (75) и Джампаоло Пацини (90+4-дузпа), докато Брандао (90) класира с гола си Марсилия за 1/4-финалите на турнира.

"Нерадзурите" можеха да поведат още в 8-ата минута, но Снайдер от чиста позиция прати топката в крак на защитник на гостите и Манданда спаси. Три минути по-късно Милито засече с гърди центриране на Снайдер и късметът отново бе на страната на Манданда. Гостите отвърнаха с опасен изстрел на Реми в 18-ата минута. До края на полувремето играта бе равностойна без голови положения пред двете врати.

След почивката Интер натисна и материализира превъзходството си в 75-ата минута, когато след разбъркване във вратарското поле на гостите Диего Милито се оказа най-съобразителен и простреля Манданда за 1:0. И след този гол „нерадзурите” продължиха да са по-активни, но във втората минута на добавеното време противно на очакваното влезлият като резерва Брандао отбеляза изравнителен гол за 1:1 след дълго извеждащо подаване на вратаря Манданда. Две минути по-късно Манданда фаулира Джампаоло Пацини в наказателното поле и получи втори жълт картон и съответно червен картон. Потърпевшият Пацини реализира отсъдената дузпа за 2:1, но веднага след това съдията даде последен съдийски сигнал и Марсилия се класира за 1/4-финалите благодарение на гола на чужд терен.

__________.jpgмарсилия_1.jpgИНТЕР - ОЛИМПИК (Марсилия) 2:1
(в първия мач 0:1, общ резултат 2:2)
1:0 Диего Милито (75), 1:1 Брандао (90+2), 2:1 Джампаоло Пацини (90+6-дузпа)

Милано, стадион: "Джузепе Меаца"
Съдия: Педро Проенса (Португалия)

Интер: 1.Сезар, 6.Лусио, 4.Санети , 13.Майкон, 25.Самуел , 55.Нагамото, 10.Снайдер (58 - 20.Оби), 5.Станкович , 18.Поли (74 - 19.Камбиасо), 9.Форлан (58 - 7.Пацини), 22.Милито

Марсилия: 30.Манданда , 15.Морел, 21.Диавара , 2.Аспиликуета, 3.Н'Кулу, 4.Алу Диара, 18.Амалфитано, 17.М'Биа, 28.Валбуена (76 - 7.Бруно Шейру), 11.Реми (88 - 9.Брандао), 20.Андре Аею (90+5 - 1.Браджилиано)