Берое победи Локомотив (София) с минималното 1:0 в първи мач от 18-ия кръг на “А” група. Двубоят се игра на стадиона в Стара Загора пред повече от 5000 зрители. Единственото попадение реализира нападателят Емил Ангелов още във 2-ата минута. След успеха Берое се изкачи на 12-о място с 15 точки, изпреварвайки “Ботев” (Враца), който обаче е с мач по-малко. Локо (София) остава на 11-а позиция с 16 точки преди останалите срещи от кръга. Днешната победа е първа за Берое след почти 5 месеца. За последно тимът надви Славия с 1:0 в края на октомври миналата година.

Повторен дебют за домакините от Стара Загора направи дошлият от “Левски” Тодор Христов. Берое имаше превес през почти целия двубой и можеше да стигне до още голове. Попадение на старозагорци през второто полувреме беше отменено заради засада.

Във 2-ата минута след добра атака отдясно Емил Ангелов беше най-съобразителен в мелето в наказателното поле и почти на празна врата отбеляза за 1:0. В 13-ата минута гостите имаха едно от малкото си положения, но Владимир Манчев не успя да преодолее вратаря на домакините Ивайло Иванов. До края на първото полувреме “зелените” от Стара Загора атакуваха повече, но Каядо и Ливраменто не успяваха да намерят пътя към вратата на Локомотив.

Още на почивката треньорът на столичани Антон Велков Павел Петков и пусна още един нападател Борис Кондев, но и той не успя да помогне на съотборниците си. В 59-ата минута съдиите отмениха гол на Емил Ангелов за Берое заради засада. Последва добро спасяване на Галев след пробив и удар на Стефан Велев. Елиаш и Ливраменто имаха още възможности да отбележат, но не успяха. Добро включване по крилото направи Тодор Христов, който в последните двайсетина минути тормозеше постоянно защитата на гостите. Две минути преди края на двубоя столичани създадоха най-опасната си атака. Кристиян Добрев се озова на чиста позиция и стреля, но твърде слабо и вратарят Ивайло Иванов спаси./БЛИЦ