Световното първенство по лека атлетика в зала започна отлично за България, след като Ваня Стамболова се класира за 1/2-финалите на 400 метра. Българката завърши втора в своята серия. Резултатът на Стамболова беше 52.97 секунди. Преди лекоатлетката ни финишира единствено европейската шампионка в дисциплината в зала Дениса Росолова от Чехия, която спря хронометрите на 52.95 секунди.

Националната рекордьорка на България в бягането на 400 метра Ваня Стамболова стартира от шести коридор и традиционно тръгна по-бавно в началните метри. Състезателката на Георги Димитров се опита да влезе първа във втората обиколка, но чехкинята не й даде мястото. Ваня и Росолова се състезаваха до финалните метри, въпреки че беше ясно, че двете продължават напред.

По регламент в следващия кръг бягат първите две от всяка серия плюс шестте с най-добро време от всичките шест предварителни бягания.

1/2-финалът в дисциплината е тази вечер от 19:50 часа българско време и ще бъде предаван директно по "Евроспорт".