Литекс победи като гост Калиакра (Каварна) с 2:0. Двубоят е отложен от 13-ия есенен кръг. Тогава срещата не се състоя заради искане на “оранжевите”, които не можеха да разчитат на няколко младежки национали. Днешният успех в Каварна е втори пореден за новия треньор на Литекс Христо Стоичков, който в дебюта си победи Видима-Раковски с 3:0. Головете за победата на шампионите днес отбелязаха Георги Миланов и Николай Бодуров. Въпреки успеха гостите като нищо можеха да се препънат срещу далеч по-слабия противник. Домакините от Калиакра пропуснаха страхотни три чисти голови положения в края на първото полувреме при резултат 1:0 за Литекс. Литекс излезе на 5-о място в класирането с 31 точки, на пет от Черноморец, ЦСКА и "Левски". Лидер е Лудогорец с 39 точки.

В 18-ата минута след заучено положение Христо Янев пусна ниско по земя от корнер топката към Миланов, който с премерен удар откри резултата. Последва добър шут на Христо Янев и спасяване на вратаря на Калиакра Мирослав Григоров. В 31-ата минута Милен Бонев направи първия си пропуск, след като не успя да реализира на празна врата след избиване на Пиргов. В последните минути на първата част Милен Бонев на три пъти пропусна. При първото положение не успя да преодолее Пиргов след удар от 4-5 метра, а в последните секунди отново вратарят на Литекс извади два поредни удара.

През второто полувреме домакините продължиха да демонстрират прилична игра. Треньорът на гостите Христо Стоичков ставаше все по-нервен и прав до скамейката не спираше да дава указания на играчите си на висок тон. В 60-ата минута след центриране от корнер и грешка на вратаря и Ковачев защитникът Николай Бодуров отблизо с глава покачи на 2:0. До края на двубоя Камата пусна Светльо Тодоров и албанския младежки национал Армандо Ваюши.