Рилски спортист прекъсна черната си серия от три поредни загуби в шампионата. Възпитаниците на Росен Барчовски надвиха като домакин Спартак (Плевен) с 80:75. С победата тимът от Самоков дели третото място в класирането с Ямбол, като отборите са с по 11 успеха и 8 поражения. Начело са Лукойл Академик и “Левски”.

Мачът между Рилецо и Спартак започна много равностойно и на полувремето гостите водеха с минималното 41:39. Авансът на плевенчани се увеличи след третата част – 64:58. В последните 10 минути домакините все пак успяха да се преборят за успеха със точна стрелба.

За победителите Филип Вукосавлевич записа “дабъл дабъл” от 30 точки и 14 борби. Цветослав Остев беше най-точен за Спартак с 25 точки.