"Левски" с лекота победи сателита си Септември (Симитли) с 4:0 в последната си контрола от зимната подготовка. Първи гол за "сините" отбеляза бразилецът Жозе Жуниор-Жуниньо, който беше привлечен под наем до лятото от Славия. С две попадения за убедителния успех се отчете Иван Цветков, а в края на двубоя вкара и 16-годишният Борислав Цонев.

"Сините" набързо отказаха втородивизионния си съперник в контролата, играна в Сандански. Още до 32-ата минута избраниците на Николай Костов поведоха с 3:0, след което очевидно не си даваха зор и пестяха сили за предстоящото домакинство на Черно море. "Левски" приема "моряците" на "Герена" на 4 март от 13:30 часа в първия си официален мач за 2012 година.

Дебют за "сините" днес направи централният бранител Сюлейман Диамутен, който пристигна от Лече. Други двама от новите - Кристовао Рамос и Жуниньо, също започнаха титуляри, докато Нуно Пинто не взе участие заради контузия. Мястото му на левия бек зае Орлин Старокин, който остана на терена до последния съдийски сигнал. Цял мач записаха още само Йордан Милиев и Жуниньо. Аут от сметките на Николай Костов бяха ангажираните с националните гарнитури Пламен Илиев, Симеон Райков и Антонио Вутов. При отсъствието на титулярния страж срещу Септември под рамката започна Божидар Митрев, а през цялото второ полувреме пази юношата на клуба Димитър Илиев. И двамата обаче нямаха много работа, тъй като "сините" тотално надиграха съперника.

Първото попадение падна от дузпа в 21-ата минута, реализирана от Иван Цветков. Наказателният удар беше отсъден, след като Антон Тодоров фаулира Дарко Тасевски. Македонецът, който преди дни пропусна да вкара от бялата точка при победата с 1:0 над Локо (Сф), този път остави с изпълнението да се нагърби Цветков. Опитният нападател не сгреши и реализира в долния ляв ъгъл на вратата на Септември - 1:0.

Само 3 минути след това Жуниньо отбеляза първия си гол с екипа на "Левски". Бразилецът беше изведен отлично от Цветков зад защитата на съперника и озовал се сам срещу Васев, го преодоля технично за 2:0.

След нова добра атака на "сините" в 32-ата минута резултатът стана класически. Дъстли Мулдер напредна по дясното крило и поднесе топката на Цветков, който от непосредствена близост се разписа без проблем за 3:0. При този резултат приключи първото полувреме, а на почивката Николай Костов пусна вратаря Димитър Илиев и Тони Калво на местата на Грийн и Митрев, като Христо Йовов се върна на позицията опорен халф, която през първата част заемаше холандецът.

"Сините" значително намалиха темпото и много-много не се напрягаха. Опасните ситуации пред вратата на Септември бяха много малко и чак в 87-ата минута при една така "Левски" стигна до четвърти гол. Вкара го появилият се на смяна Борислав Цонев. 16-годишният атакуващ халф получи топката от Даниел Младенов и с голяма доза късмет се разписа. Младокът стреля от близко разстояние, кълбото рикошира в тялото на вратаря, но все пак влетя в мрежата му - 4:0.

За Борислав Цонев това е второ попадение в контролите тази зима. Талантът се разписа и при убедителното 9:0 срещу скромния Агия Напа по време на лагера в Кипър.

Днешната победа в Сандански пък е четвърта за селекцията на Николай Костов в предсезонните контроли. "Левски" изигра общо 9 мача, в които записа 2 равенства и претърпя 3 загуби.

Контролата по минути - ТУК

"ЛЕВСКИ" - СЕПТЕМВРИ (Симитли) 4:0
1:0 Иван Цветков (21-дузпа), 2:0 Жуниньо (24), 3:0 Иван Цветков (32), 4:0 Борислав Цонев (87)

"ЛЕВСКИ": 12.Божидар Митрев (46-1.Димитър Илиев), 2.Дъстли Мулдер (59-26.Христо Попадиин), 25.Сюлейман Диамутен (68-5.Иво Иванов), 55.Йордан Милиев, 6.Орлин Старокин, 3.Сержиньо Грийн (46-8.Тони Калво), 10.Христо Йовов (57-7.Даниел Димов), 22.Дарко Тасевски (68-29.Никола Яначков), 18.Кристовао Рамос (59-17.Даниел Младенов), 12.Жуниньо, 19.Иван Цветков (68-18.Борислав Цонев)

СЕПТЕМВРИ:
1.Стоян Васев, 2.Методи Илиев, 5.Иван Балтов, 15.Васил Кацарски (49-10.Асен Топузов), 7.Андон Гущеров, 14.Антон Тодоров, 24.Димитър Коемджиев, 10.Антон Мангурев, 22. Ивайло Лазаров (63-8.Златанов), 18.Атанас Николов (46-9.Антонио Михайлов), 19.Калоян Стоянов