АЗ Алкмаар победи и като гост Андерлехт с 1:0 и с общ резултат 2:0 продължи към 1/8-финалите на Лига Европа. Белгийският гранд бе единственият отбор, който спечели всичките си мачове в груповата фаза на турнира, но загуби и двата си сблъсъка срещу тима от Алкмаар, за да напусне безславно надпреварата.

Двубоят в Брюксел започна с натиск на домакините, които бяха много близо до гола след удари на Диумерси Мбокани и голмайсторът на Лига Европа до този момент със 7 попадения Матиас Суарес, който разтресе гредата след мощен удар извън наказателното поле. След почивката в 54-ата минута защитата на Андерлехт сгреши фатално и Мартен Мартенс вкара победния гол за гостите от Холандия.

В следващата фаза АЗ Алкмаар ще се изправи срещу Удинезе, който елиминира ПАОК след убедителен успех с 3:0 в Солун и 0:0 в първия мач на италианска земя.

az.jpg1_23.jpgАндерлехт - АЗ АЛКМААР 0:1
(общ резултат 0:2)
0:1 Мартен Мартенс (54)