Металист (Харков) размаза у дома Залцбург с 4:1 реванша между двата тима от 1/16-финалите на Лига Европа, за да се класира в крайна сметка с общ резултат 8:1 за следващата фаза на турнира.

Първото попадение в мача бе автогол на Мартин Хинтерегер в 28-ата минута за 1:0. След почивката в 57-ата минута Якоб Янчер изравни за 1:1, но това бе единствения радостен момент за „биковете”. В 62-ата Джонатан Кристалдо върна аванса на украинците от един гол – 2:1. Минута след това пък Себастиан Бланко добави още едно попадение за 3:1, а в 88-ата минута Марлос оформи крайното 4:1.

В следващия кръг Металист ще срещне гръцкия Олимпиакос, отстранил Рубин (Казан) с общ резултат 2:0.

salzburg.jpgmetalist.jpgМЕТАЛИСТ (ХАРКОВ) - Залцбург 4:1
(общ резултат 8:1 от първия мач)
1:0 Мартин Хинтерегер (28-авт.), 1:1 Якоб Янчер (56), 2:1 Джонатан Кристалдо (63), 3:1 Себастиан Бланко (63), 4:1 Марлос (88)