Втородивизионният Любимец спечели четиристранния турнир в Сандански. На финала лидерът в Източната “Б” група победи с 3:1 Локомотив (Пловдив). Отборът от Любимец се превърна в кошмар за елитния тим. В последните три проверки отборът от “Б” група постигна три победи срещу борещия се за Европа Локомотив. Особено тежка за “черно-белите” беше загубата с 1:5 през есента, когато Коко Динев нахлу и извади отбора. През януари Локо имаше поправителен тест, но отново загуби с 0:1, а днес падна с 1:3.

Защитникът Станислав Картанков заби два гола на пловдивчани още до 19-ата минута, Петков добави за 3:0 в 31-ата и двубоят отиваше на разгром на Локомотив. В края на мача Илиян Йорданов вкара почетно попадение, а Ангел Йошев получи директен червен картон за разправия с играч от Любимец. С успеха Любимец спечели купата на турнира в южния ни град.

Още в 10-ата минута след късо изпълнение на корнер и центриране Катранков с глава откри резултата. В 17-ата минута вратарят на Локомотив Андрей Павлов улови топката извън наказателното поле, съдията Ивайло Стоянов му показа жълт картон, а от прекия свободен удар играчите на Любимец не успяха да реализират нов гол. В 19-ата минута отново Катранков с глава прониза вратаря на пловдивчани. В 30-ата минута защитникът на Локо Любомир Витанов фаулира в наказателното поле Юсеинов. Реферът даде дузпа за Любимец, която Петков превърна в гол – 3:0 за втородивизионния отбор.

През второто полувреме и двамата треньори направиха по няколко смени. В игра за Локомотив влязоха Данчо Тодоров, Любомир Цеков и Илиян Йорданов. В 60-ата минута Павлов от Любимец пропусна да направи 4:0 от удобно положение. В 78-ата минута Илиян Йорданов намали на 1:3 след самостоятелен пробив отляво и удар по диагонала. В последните секунди защитникът на Локомотив Ангел Йошев получи директен червен картон за разправия с играч от Любимец.

Локомотив (Пловдив) - Любимец 1:3
0:1 Катранков (10), 0:2 Катранков (19), 0:3 Емил Петков (31), 1:3 Илиян Йорданов (78)