ЦСКА (Москва) завърши у дома 1:1 с Реал (Мадрид) в първа среща от 1/8-финалите в Шампионската лига. Гостите поведоха с гол на португалската звезда Кристиано Роналдо (28), но дебютантът за „армейците” в турнира Понтус Вернблум (90+3) изравни.

Двубоят на „Лужники” в Москва започна равностойно, но постепенно гостите взеха инициативата. В 7-ата минута домакините можеха да поведат в резултата. Ударът на Алан Дзагоев от близка дистанция обаче не се получи. Девет минути по-късно френският нападател на гостите Карим Бензема се контузи при опит за изстрел от далеч и бе заменен от аржентинеца Гонсало Игуаин. Реал (Мадрид) нанесе своя удар в 28-ата минута, когато Кристиано Роналдо се възползва от грешно изчистване на Зоран Тошич и с премерен диагонален удар разстреля Чепчугов за 0:1. След гола играчите на „белия балет” се успокоиха и започнаха да действат на контраатака. Домакините обаче така и не успяха да създадат до края на първата част чисто голово положение пред вратата на Касияс, за да стигнат до изравнително попадение.

След почивката картината на терена не се промени сериозно. Домакините се опитваха да установят натиск и да изравнят, а испанският гранд контролираше играта. Роналдо бе близо до второто си попадене, но на два пъти в 76-ата и 84-ата минути не успя да се разпише. Едва в третата минута на добавеното време усилията на „армейците” дадоха резултат. Дебютантът за тях в Шампионската лига Понтус Вернблум се оказа най-съобразителен при разбъркване пред вратата на Касияс и оформи крайното 1:1, което запазва донякъде интригата за реванша в Мадрид на 14 март.

ШАМПИОНСКА ЛИГА, 1/8-ФИНАЛ, ПЪРВА СРЕЩА

cska.jpgЦСКА (Москва) - Реал (Мадрид) 1:1
0:1 Кристиано Роналдо (28), 1:1 Понтус Вернблум (90+3)

Москва, "Лужники"
Съдия: Бьорн Куйперс (Холандия)

ЦСКА (Москва): 1.Чепчугов, 24.В.Березуцки, 4.Игнашевич, 6.А.Березуцки, 42.Шенников, 3.Вернблум , 22.Алдонин (68 - 7.Хонда), 10.Дзагоев, 21.Тошич (82 - 89.Нецид), 8.Думбия, 18.Муса (64 - 26.Олисех)
Старши треньор: Леонид Слуцкий

Реал (Мадрид): 1.Касияс, 4.Рамос , 3.Пепе, 17.Арбелоа, 15.Коентрао , 14.Шаби Алонсо , 10.Йозил (85 - 18.Албиол), 6.Кедира, 21.Кайехон (75 - 8.Кака), 7.Кристиано Роналдо, 9.Бензема (16 - 20.Игуаин)
Старши треньор: Жозе Моуриньо