Локомотив Пловдив победи “Ботев” (Враца) с 3:2 в първия мач от четиристранния турнир в Сандански, част от подготовката на двата отбора за пролетния полусезон. С успеха си пловдивчани се класираха за финала в четвъртък, когато ще срещнат победителя от другия полуфинал между Любимец и Светкавица, който ще се играе утре.

Локомотив поведе с 2:0 до полувремето след голове на Даниел Георгиев в 33-ата минута и Христо Златински. При първия гол асистенцията беше на Драги Коцев, който центрира отдясно. Две минути след това Христо Златински покачи на 2:0 след подаване на Йордан Тодоров. През първата част играчите на “Ботев” (Враца) не създадоха нито едно голово положение.

На полувремето треньорът на пловдивчани Емил Велев смени изцяло състава, Тони Здравков също направи промени. Локомотив отново започна по-добре и Илия Илиев изпробва рефлексите на вратаря на врачани от пряк свободен удар. В 58-ата минута резервният вратар на “смърфовете” Иван Караджов спаси дузпа, изпълнена от Лъчезар Балтанов. Съдията Стефан Апостолов даде 11-метровия наказателен удар за нарушение на Бенжелюн срещу Коконов.

В 63-ата минута младокът в Локо (Пловдив) Христо Спасов нацели гредата зад вратаря Иван Цветковски. В 70-ата минута грешка на Бенжелюн в защитата на "черно-белите" позволи на Балтанов да вкара за 1:2. Три минути след това “Ботев” вкара и втори гол за 2:2. Маринов центрира отляво, Румен Рангелов се извиси над всички и с глава прати топката във вратата на пловдивчани.

Веднага след подновяването на играта от центъра врачани направиха груба грешка в защита и позволиха на Христо Спасов да вкара победния гол за Локомотив Пловдив. В последната минута Любомир Цеков можеше да направи победата на “черно-белите” по-убедителна, но от три метра не успя да насочи топката в мрежата.

“Ботев” (Враца) - Локомотив (Пловдив) 2:3
0:1 Даниел Георгиев (33), 0:2 Христо Златински (35), 1:2 Лъчезар Балтанов (70), 2:2 Румен Рангелов (75), 2:3 Христо Спасов (76)