Миньор Перник завърши наравно 1:1 срещу молдовския Тираспол в контрола от лагера в Алания. Двубоят беше ръководен от две различни съдийски тройки, тъй като и реферите използваха спаринга като подготовка. На вратата на Тираспол пази българинът Георги Георгиев. Младият страж е роден през 1988 година и е юноша на Шумен, след което пази 3 години в школата на “Левски”. За последно играе в Сливен през миналия сезон, а през лятото на 2011 година премина в Тираспол.

Молдовците поведоха в 15-ата минута. След извеждащо подаване Попович надбяга защитниците на Миньор, подаде топката успоредно на голлинията и Гросу от близо засече за 1:0. В последните 15 минути на първото полувреме перничани имаха предимство, но Милен Василев и Брахими изпуснаха добри положения. Миньор стигна до равенството в 81-ата минута след гол на Том и асистенция на Костадин Марков./БЛИЦ