Черноморец (Бургас) записа безапелационна победа с 8:0 срещу Светкавица (Търговище) в контрола, която се игра в Поморие.

От първата до последната минута момчетата на Димитър Димитров-Херо контролираха изцяло събитията на терена. Първият гол падна в 16-ата минута, а негов автор стана централният бранител на „акулите” Николай Николов. Още в следващата атака най-новото попълнение на Черноморец Яник Боли направи резултата 2:0. В 24-ата Траян Дянков отбеляза третото попадение, за което му асистира Венци Христов – 3:0.

В следващата минута Боли вкара втория си гол за 4:0. Краят на първата част беше белязан от нов гол, този път дело на Цветомир Цонков.

След почивката "акулите" продължиха високото темпо и в 62-ата минута Боли отне топка от защитник на гостите и маркира своя хетрик за 6:0. Останалите две попадения бяха дело на Георги Терзиев в 74-ата минута, който прониза с глава мрежата след изпълнение на корнер и отново на Боли. Котдивоарецът получи извеждащ пас от Борислав Балджийски и елегантно оформи крайното 8:0 и своя четвърти гол в двубоя.

Следващата контрола на Черноморец е на 21 февруари (вторник) от 13:00 часа със Спартак (Варна). Двубоят трябва да се играе на кампуса „Гнездо на акули”, но ако времето не позволява, ще бъде използван теренът в Поморие.