Лидерът в английската Висша лига Манчестър Сити е на път да детронира миналогодишния победител в Лига Европа Порто. “Гражданите” спечелиха с 2:1 гостуването си на “драконите” в първи 1/16-финал на Лига Европа. Реваншът е след седмица.

Силвестре Варела даде аванс на домакините в 27-ата минута, а вратарят Елтон направи няколко важни спасявания, за да запази преднината на тима си до почивката.

Стражът на Порто нямаше какво да стори в 55-ата минута, когато дълъг пас на Яя Туре към Марио Балотели се удари в гърба на на Алваро Перейра и влезе във вратата на домакините.

Яя Туре изработи и втория гол на тима си. Котдивоарският халф проби в наказателното поле на “драконите” шест минути преди края и подаде към резервата Серхио Агуеро, който не сбърка фронтално срещу вратата.

1:0 Силвестре Варела (27), 1:1 Алваро Перейра (55-автогол), 1:2 Серхио Агуеро (84)

Порто: 1.Елтон, 4.Майкон, 5.Алваро Перейра, 14.Роландо, 2.Данило (22-22.Елияким Мангала, 89-35.Стивън Дефур), 3.Лучо Гонсалес, 8.Жоао Моутиньо, 19.Джеймс Родригес, 25.Фернандо, 12.Хълк, 17.Силвестре Варела (77-11.Клебер)

Манчестър Сити: 25.Джо Харт, 2.Майка Ричардс, 4.Венсан Компани, 6.Джолиан Лескът, 22.Гаел Клиши, 18.Гарет Бари, 19.Самир Насри (88-5.Пабло Сабалета), 21.Давид Силва (82-13.Александар Коларов), 34.Найджъл де Йонг, 42.Яя Туре, 45.Марио Балотели (78-16.Серхио Агуеро)