Милан разби у дома Арсенал с 4:0 в първи сблъсък между двата тима от 1/8-финалите на Шампионската лига. Уникален гол на Кевин-Принс Боатенг (15) и попадения на Робиньо (38, 49) и Златан Ибрахимович (78-дузпа) на практика класираха „росонерите” за 1/4-финалите на най-престижния европейски клубен турнир.

Двубоят на „Джузепе Меаца” премина под диктовката на домакините, чийто наставник Масимилиано Алегри замени още в 12-ата минута принудително опитния Кларънс Зеедорф с Урби Емануелсон. Три минути по-късно Ночерино намери с хубав пас навлизащият на скорост Кевин-Принс Боатенг, който вкара изключително красив голс прехвърлящ диагонален удар. Топката се удари в напречната греда и влезе във вратата за 1:0. Доминацията на „росонерите” продължи и в 38-ата минута Ибрахимович проби отляво в наказателното поле на „артилеристите”, след което центрира и Робиньо с глава засече топката в мрежата за 2:0. Малко преди края на първото полувреме бранителят на гостите Лоран Косчиелни бе заменен заради контузия от Йоан Джуру.

Веднага след почивката Венгер пусна в игра легендата на Арсенал Тиери Анри на мястото на Тио Уолкът, но и французинът не успя да помогне с нищо на съотборниците си в последния мач, след който се завръща в Ню Йорк Ред Булс. В 49-ата минута ново брилянтно взаимодействие между Ибрахимович и Робиньо доведе до втория гол на бразилеца след удар от границата на наказателното поле – 3:0. „Топчиите” можеха да намалят в 65-ата минута, когато Анри подаде с пета към Робин Ван Перси, но ударът на холандеца бе отразен с вещина от Абиати. В 78-ата минута Джуру фаулира Ибрахимович в собственото си наказателно поле и потърпевшият реализира отсъдената дузпа за крайното 4:0. Шест минути преди края Абиати отново отчая Ван Перси, който стреля опасно с глава.

След категоричната си домакинска победа Милан ще пътува за протоколен реванш в Лондон на 6 март.

ШАМПИОНСКА ЛИГА, 1/8-ФИНАЛ, ПЪРВА СРЕЩА

1:0 Кевин-Принс Боатенг (15), 2:0 Робиньо (38), 3:0 Робиньо (49), 4:0 Златан Ибрахимович (78-дузпа)

Милано, “Джузепе Меаца”
Съдия: Виктор Касай (Унгария)

Милан: 32.Абиати, 5.Мексес , 77.Антонини , 33.Тиаго Силва, 20.Абате, 4.Ван Бомел, 27.Кевин-Принс Боатенг (70 - 23.Амброзини ), 10.Зеедорф (12 - 28.Емануелсон), 22.Ночерино, 70.Робиньо (84 - 7.Пато), 11.Ибрахимович

Арсенал: 13.Шчесни, 3.Саня, 5.Вермаелен, 28.Гибс (66 - 15.Окслейд-Чембърлейн), 6.Косчелни (44 - 20.Джуру ), 7.Росицки, 8.Микел Артета, 17.Сонг , 16.Рамзи, 10.Ван Перси, 14.Уолкът (46 - 12.Анри)