Монтана постигна убедителна победа с 4:1 у дома срещу втородивизионния Чавдар (Етрополе). Димитър Воденичаров вкара два гола в контролата, а Георги Мечечиев-Мечката записа три асистенции.

Воденичаров откри в 17-та минута от дузпа, а 7 по-късно удвои. Следващите две попадения вкараха бившите нападатели на "Левски" и ЦСКА - Мирослав Антонов и Димитър Илиев, които бяха точни в 33-ата и 56-ата минути. Три минути преди края гостите от Етрополе стигнаха до почетен гол.

Цял мач за Монтана игра бившият капитан на съперника Иван Вълчанов, а през второто полувреме на вратата застана 21-годишният френски вратар Кололо Мисендо Мину, който е на проби.

Срещата пропусна преотстъпеният от Литекс халф Борислав Борисов, който е със счупена лява ръка.

Следващата контрола на Монтана е в събота срещу Спартак (Плевен). Ръководствата на двата отбора са насрочили мача за 13 часа.