Лион победи на своя „Стад Жерлан” кипърския първенец АПОЕЛ (Никозия) с 1:0 в първи мач между тях от 1/8-финалите на Шампионската лига. Единственото и победно попадение за „хлапетата” вкара Александър Лаказет в 58-ата минута.

Още от самото начало на мача домакините взеха инициативата, а гостите от острова на Афродита дебнеха своите шансове на контраатаки. В средата на първото полувреме Лисандро Лопес опита да спечели дузпа, хвърляйки се театрално в наказателното поле. Топката обаче стигна до Мишел Бастош, който стреля силно, но вратарят Хиотис изби в корнер. Младокът Александър Лаказет създаваше сериозни проблеми за отбраната на гостите и в 39-ата минута бе близо до гола, но ударът му бе спасен от Дионисис Хиотис.

Веднага след почивката Едерсон остана сам срещу Хиотис и го преодоля, но португалският бранител Пауло Жорже притича и изчисти топката. Домакините все пак материализираха превъзходството си в 58-ата минута, когато Крис подаде към Александър Лаказет, който стреля от ъгъла на наказателното поле, топката рикошира в бранител и прехвърли Хиотис за 1:0. До края на мача Лион продължи да натиска, но така и успя да вкара нов гол. Гостите от Кипър отправиха първи точен удар в 88-ата минута, но резервата Густаво Мандука стреля право в ръцете на вратаря Лорис.

В крайна сметка Лион взе минимален аванс преди реванша на 7 март в Никозия и е с една идея по-близо до 1/4-финалите на Шампионската лига от кипърския шампион.

________.jpgapoel.jpgОлимпик (Лион) – АПОЕЛ (Никозия) 1:0
1:0 Александър Лаказет (58)

Лион, “Стад Жерлан”
Съдия: Паоло Талиавенто (Италия)

Олимпик (Лион): 1.Лорис, 3.Крис, 13.Ревейер, 20.Сисоко, 4.Б.Коне, 6.Калстрьом, 10.Едерсон (71 - 8.Гуркюф), 11.Мишел Бастос, 21.Гоналон, 9.Лисандро Лопес, 17.Лаказет (58 - 19.Бриан)

АПОЕЛ (Никозия): 22.Хиотис, 3.Пауло Жорже, 4.Кака, 98.Вилиам, 7.Поурсайтидис, 26.Нуно Мораиш, 10.Хараламбидис (82 - 21.Густаво Мандука), 31.Елдер Соуса (72 - 81.Марсиньо ), 8.Аилтон Алмейда (67 - 9.Солари), 23.Елио Пинто , 11.Тричковски