Миньор (Перник) постигна победа с 1:0 над украинския Заря (Луганск), който по-рано тази зима направи 1:1 срещу "Левски".

Двубоят започна с около половин час закъснение заради проливния дъжд, излял се над турския курорт Алания. Условията за футбол не бяха никак добри, но двата тима излязоха на терена. Единственото попадение вкара Крум Бибишков, който записа четвърти гол време на подготовката в Турция. Опитният нападател наказа украинците в 57-ата минута, когато му асистира Фарес Брахими - 1:0.

В началото на мача Милен Василев удари греда. През второто полувреме пък Костадин Марков получи червен картон за реплики към съдията. След договорка между треньорите мястото му зае друг играч и така срещата продължи при числено равенство.

Това беше третата победа за Миньор в контролите от лагера в Турция.