Спортинг (Брага) загуби у дома от Бешикташ с 0:2 в първа среща помежду им от 1/16-финалите в турнира Лига Европа. Домакините останаха с човек по-малко в 30-ата минута след втори жълт и съответно червен картон на Елдер Барбоса, а головете за успеха на гостите от Истанбул вкараха Томаш Сивок (37) и Симао Саброса (58).

Срещата на „Мунисипал де Брага“ започна равностойно, но в рамките на 6 минути межди 24-ата и 30-ата Елдер Барбоса си изкара два жълти картона и остави домакините с човек по-малко на терена. Това наклони везните в полза на гостите от Истанбул, които седем минути по-късно се възползваха от числения превес, след като Мануел Фернандес центрира от корнер, а Томаш Сивок засече топката в мрежата за 0:1. До края на полувремето нови попадения не паднаха.

След почивката в 58-ата минута португалецът Симао Саброса наказа своите сънародници и удвои преднината на Бешикташ – 0:2. Асистенцията отново бе на другия португалец в редиците на гостите Мануел Фернандес. До края на мача домакините от Брага така и не успяха да върнат поне един гол и ще гостуват в Истанбул на 23 февруари със сериозен пасив от 2 попадения.

Победителят от сблъсъка между Брага и Бешикташ ще срещне на 1/8-финалите спечелилият от сблъсъка между Лацио и Атлетико (Мадрид).

0:1 Томаш Сивок (37), 0:2 Симао Саброса (58)

Брага, “Ещадио Мунисипал де Брага”
Съдия: Кевин Блом (Холандия)

Спортинг (Брага): 1.Ким, 44.Доуглао, 13.Мигел Лопес (74 – 9.Пауло Сезар), 5.Евертон, 45.Уго Виана, 8.Марсио Мосоро (46 – 83.Карлао), 27.Костодио (68 – 90.Рубен Аморим), 25.Леандро Салино, 30.Алан, 18.Лима, 10.Елдер Барбоса

Бешикташ: 99.Конен, 5.Тораман , 55.Коркмаз, 6.Сивок, 66.Кайхан (88 – 17.Даг), 20.Симао (90+2 – 11.Пектемек), 28.Ернст, 7.Рикардо Куарешма (66 – 9.Уго Алмейда ), 4.Мануел Фернандес, 8.Кавлак , 18.Уйсал