Черноморец (Бургас) записа победа с 3:2 над Етър. Предпоследната контрола на „акулите” се игра на изкуствения терен в Поморие и се отличи с доста динамика.

Още до 15 минута вече имаше 4 отбелязани попадения. Гостите откриха във 2-ата чрез Юсеф Идриси, след грешка в отбраната на Черноморец. Само 5 минути по-късно Венцислав Христов направи 1:1, вкарвайки с добавка при изпълнение на пряк свободен удар. Няколко минути по-късно отново Христов беше в основата на втория гол за домакините, след като проби по десния фланг, центрира остро и за Лоривал Асис остана само да чукне топката в мрежата на Цанков - 2:1. В 15-ата минута отново Идриси наказа Стоян Колев - 2:2.

До почивката не падна ново попадение, а през втората част "акулите" имаха няколко добри възможности пред противниковата врата, но липсата на концентрация в завършващата фаза им попречи да отбеляжат. Все пак 5 минути преди края на двубоя момчетата на Димитър Димитров-Херо стигнаха до крайния успех. Крум Стоянов проби по левия фланг и беше фаулиран в наказателното поле, след което съдията посочи бялата точка. Преслав Йорданов реализира за крайното 3:2.

ЧЕРНОМОРЕЦ - ЕТЪР 3:2
0:1 Юсеф Идриси (2), 1:1 Венцислав Христов (7), 2:1 Лоривал Асис (11), 2:2 Юсеф Идриси (15), 3:2 Преслав Йорданов (85-дузпа)

Съставът на Черноморец: Колев /Георгиев/, Дянков /Димов/, Терзиев /Николов/, Фо-Поре /Стоянов/, Филипов, Цонков /Рамос/, Шаешуе /Балджийски/, Асис, Христов /Кишишев/, Стояновски /Йорданов/, Боли /Паланков/