Берое отстъпи с 1:2 на борещия се да не изпадне от елита на Украйна Александрия. Контролата беше последна от подготовката на тима от Стара Загора в Турция. Тази вечер Илиан Илиев и момчетата му пътуват за България.

Единственото попадение за Берое вкара Антонио Ливраменто в 14-ата минута след отлична атака. Искрен Писаров задържа топката между четирима по лявото крило, чукна към Георги Андонов от ляво на атаката, той центрира перфектно към малкия пеналт, където португалецът беше точен с глава за 1:0.

Украинците изравниха в 43-ата минута, когато Слави Жеков сгреши в средата на терена и топката му бе отнета. След извеждащо подаване Димитър Макриев остана сам срещу Ивайло Иванов и се разписа с премерен шут в долния десен ъгъл на вратата за 1:1.

Българският нападател заедно с Виктор Генев тази зима преминаха от Криля Советов в Александрия. Бившият защитник на Славия, който е юноша на "Левски", също започна титуляр срещу Берое.

Победното попадение за украинците падна в 66-ата минута, когато Ковбас вкара от пряк свободен.

В края на мача пропуски за Берое направиха Рангел Абушев и Атанас Чипилов, които можеха да изравнят резултата.

БЕРОЕ - АЛЕКСАНДРИЯ (Украйна) 1:2
1:0 Антонио Ливраменто (14), 1:1 Димитър Макриев (43), 1:2 Денис Ковбас (66)

Съставът на Берое: 99.Ивайло Иванов (46-33.Теодор Скорчев), Владислав Ямуков (46-2.Здравко Илиев), Мирослав Енчев (46-28.Веселин Пенев), 13.Димитър Везалов, 18.Дюдоне Овона (65-25.Мирослав Енчев), 16.Стефан Велев (46-21.Елиаш Алвеш да Силва), 7.Слави Жеков (к) (46-71.Милен Танев), 17.Искрен Писаров (46-11.Атанас Чипилов), 77.Антонио Ливраменто (46-8.Рангел Абушев), 88.Давид Каядо (46-9.Иван Горанов), 29.Георги Андонов (71-16.Стефан Велев)